fbpx

Śmieszne ciekawostki o kobietach

Śmieszne ciekawostki o kobietach

Śmieszne ciekawostki o kobietach rozbrajają i doprowadzają do łez. Z płci pięknej lubią stroić sobie żarty mężczyźni. Na odwrót też to działa, oczywiście. My same także potrafimy się z siebie śmiać, dlatego przygotowaliśmy kilka śmiesznych ciekawostek o kobietach oraz parę dowcipów z dawnych (nawet bardzo dawnych) lat. Masz zły dzień? Mamy nadzieję, że poniższe ciekawostki nastroją Cię pozytywnie, a sama trochę się pośmiejesz z siebie samej.

Śmieszne ciekawostki o kobietach – pośmiej się

  1. Kobieta uśmiecha się w ciągu dnia średnio 62 razy. To kilka razy więcej niż w przypadku mężczyzn.
  2. Kobiety płaczą od 30 do 64 razy w roku. Może za to odpowiadać testosteron, ale też uwarunkowania kulturowe i obyczajowe.
  3. Mizoandria to patologiczny wstręt kobiet do mężczyzn.
  4. Na zakupach kobieta spędza ok. 8,5 roku ze swojego życia.
  5. 80% kobiet pyta o rzeczy, na które odpowiedź już zna.
  6. Kobiety są lepsze od mężczyzn w odróżnianiu odcieni kolorów.

Śmieszne ciekawostki o kobietach – średniowieczne żarty

W średniowieczu pojawiały się głównie seksistowskie żarty o kobietach.

Cytaty za autorem Poggio Braccolinim, tłumaczenie Inga Grześczak:

  1. „Mężczyzna szukał żony, która utonęła w rzece. Szedł jednak pod prąd, w górę rzeki. Zdumiony tym przypadkowy przechodzień poradził mu, żeby poszedł raczej w dół rzeki, zgodnie z biegiem wody. Wówczas mężczyzna rzekł: »Żadną miarą nie znajdę jej w ten sposób. Gdy żyła, była tak uparta, zrzędna i zawsze wszystkiemu przeciwna, że i po śmierci mogła powędrować jedynie w stronę przeciwną niż nurt wody«”
  2. Mężczyzna podarował żonie drogą suknię. Wyżalił się jej także, że swoich małżeńskich praw może dochodzić tylko, jeśli wcześniej wyda jednego złotego dukata. „To tylko twoja wina. Przecież, gdybyś często powtarzał transakcje, mógłbyś utargować lepszą cenę” – powiedziała żona.

Kobiety były w średniowieczu jednym z największych źródeł tworzenia dowcipów. Badacze twierdzą jednak, że nie dawały się one mężczyznom, wyłamując się z ich dominacji. One też wyśmiewały się z mężczyzn, a dowody na to znajdują się na kartach średniowiecznych modlitewników – rysowano tam kobiety, które gromiły mężczyzn.

Zapraszamy również do innych naszych tekstów:

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content