fbpx

Ciekawostki naukowe o kobietach

Ciekawostki naukowe o kobietach

Ciekawostki naukowe o kobietach przekuwają uwagę, bo pozwalają na zrozumienie niezrozumiałych zachowań. Sprawdź, jakie treści przygotowaliśmy dla Ciebie. Każda kobieta jest inna. Mimo to wśród tej grupy można znaleźć sporo wspólnych cech, zachowań czy sposobów przeżywania emocji. Ciekawostki naukowe o kobietach są interesujące nie tylko dla mężczyzn. Także my same znajdziemy wśród nich odpowiedzi na pytania dotyczące niektórych naszych zachowań czy reakcji.

Ciekawostki naukowe o kobietach – mowa

  1. Kobieta potrafi utrzymać sekret przez ok. 47 godzin. Po tym czasie jest skłonna go zdradzić. Być może jest to spowodowane faktem, że kobiety mówią więcej niż mężczyźni. Amerykańscy naukowcy odkryli, że w organizmach kobiet znajduje się większa ilość białka (Foxp2) odpowiedzialnego za mowę. Mimo że takie doniesienia zawsze warto brać z przymrużeniem oka, to mimo wszystko może być w tym jakaś część prawdy – w końcu nie bez powodu mówi się, że kobiety to paple.
  2. Kobiety potrafią wypowiedzieć dziennie nawet 20 tysięcy słów (dla porównania: przeciętny mężczyzna wypowiada ok. 7 tysięcy słów dziennie).
  3. Długie rozmowy z koleżankami nas odprężają, ponieważ nasze ośrodki mowy są wyodrębnione zarówno w lewej, jak i prawej półkuli (u mężczyzn tylko w jednej).

Ciekawostki naukowe o kobietach – ubiór

Kobieta w całym życiu spędza od czterech miesięcy do około roku na zastanawianiu się, w co się ubrać. Według badań dziennie kobieta poświęca około 14 minut na wybór stylizacji. Wynika to z tego, że chcemy dopasować ubiór do dress code’u panującego w pracy, ale też do własnych upodobań czy pogody.

Aż 28% badanych kobiet przyznało, że zdarzyło im się usłyszeć w pracy niemiły komentarz opisujący ich wygląd lub fryzurę.

Ciekawostki naukowe o kobietach – dzieci

Dużą rolę w budowaniu relacji między matką a dzieckiem po porodzie odgrywa zapach dziecka. Matka nie może się nawąchać swojego maleństwa. Naukowcy dowiedli, że zapach dziecka jest dla niej tak uzależniający jak narkotyki dla osoby uzależnionej. Zapach wyzwala u matki uczucia opiekuńcze i można go traktować jako jeden z sygnałów niewerbalnych wysyłanych przez dziecko.

Ciekawostki naukowe o kobietach – emocje

  1. Kobiety płaczą od 30 do 60 razy w roku (dla porównania – mężczyźni od 6 do 17 razy). Jest to najczęściej spowodowane kulturowymi i obyczajowymi oczekiwaniami. Według nich mężczyzna musi być twardy, a kobieta jest delikatna, więc może pozwolić sobie na płacz.
  2. Łzy kobiece spowodowane emocjami wysyłają do mężczyzn sygnał emocjonalny o treści „nie”. Wówczas u mężczyzny zmniejsza się pobudzenie.
  3. Łzy kobiece mają za zadanie obniżyć agresję czy oczekiwania wobec tych kobiet, które są w stresie (np. mają miesiączkę, a przecież w czasie miesiączki kobiety są bardziej skłonne do płaczu).
  4. Kobiety mają lepszą pamięć niż mężczyźni. Są też bardziej pamiętliwe. Inaczej, bardziej szczegółowo zapamiętują różne sytuacje i potrafią je przywołać.

Ciekawostki o kobietach wynikające z badań naukowych pozwalają inaczej popatrzeć na wiele kwestii. Jedno jest pewne – kobiety nigdy do końca nie będą poznane i rozpracowane.

Polecamy również inne nasze teksty:

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. 30 lipca 2020

    […] Mysi kolor uważamy za pospolity pewnie dlatego, że cechuje się nim duża część Polek. To nasz charakterystyczny słowiański kolor, zatem nie ma się czego wstydzić! Wystarczy właściwie dobrać stylizację i cieszyć się oryginalnością wśród innych kobiet. […]

Dodaj komentarz