fbpx

Śmieszne ciekawostki, które poprawią Ci humor

Śmieszne ciekawostki, które poprawią Ci humor

Śmieszne ciekawostki potrafią rozbawić i poprawić humor, ale też przekazać trochę ciekawych informacji. Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o świecie. Na pewno nie raz zdarzyło Wam się usłyszeć jedną z najbardziej popularnych ciekawostek o tym, że nie da się polizać własnego łokcia. I zapewne większa część z Was spróbowała tego dokonać, no bo jak to, co się nie da! I co się okazało? No nie da się, nie ma siły.

Śmieszne ciekawostki, które zmienią Twoje patrzenie na świat

Zwierzęta zawsze stanowi dla człowieka obiekt pewnego rodzaju fascynacji. Drugie, obok człowieka, stworzenie, który potrafi się poruszać i czuje, przynajmniej fizycznie, musi być interesujące. W związku z tym człowiek nie wiedzieć czemu, stworzył na przestrzeni wieków mnóstwo opowieści i mitów, które często mijają się z prawdą. Poniżej faktyczne ciekawostki o zwierzętach, które na zawsze rozprawią się z tym, czego dowiedziałaś się z ludowych przekazów.

  1. Strusie nie chowają głowy w piasek. Ten popularny mit wziął się prawdopodobnie z tego, że struś schyla głowę w taki sposób, że jej nie widać. Najczęściej dzieje się to, kiedy dogląda złożonych przez siebie jaj. Złudzenie optyczne powoduje, że wydaje nam się, że chowa ją właśnie w piasek. Ten mit został dodatkowo ugruntowany przez frazeologizm „chować głowę w piasek”, który od razu przywodzi na myśl strusia, oraz przez znane filmy animowane. Co naprawdę robi struś, kiedy się boi? Po prostu bardzo szybko ucieka. Z prędkością nawet 70 km/h.
  2. Świnia wcale nie je „jak świnia”. Powiedzenie wzięło się prawdopodobnie stąd, że świnie kojarzymy z brudem, natomiast one nie jedzą szybko, ale bardzo powoli. Świnie, które jedzą szybko i łapczywie, to tylko te mieszkające na farmie. Jest to związane z rywalizacją między nimi.
  3. Kwakanie kaczki może odbijać się echem. Powstał mit o tym, że kwakanie nie powoduje echa, ale to nieprawda. Jest to dźwięk o niskim natężeniu i prawdopodobnie dlatego trudno było usłyszeć jego odbijanie się choćby od ściany lasu. Badania laboratoryjne potwierdziły jednak, że działa on pod tym względem tak jak inne dźwięki.

Inne śmieszne ciekawostki

  1. Świnia nie da rady popatrzeć do góry. Patrzy tylko prosto przed siebie. Winston Churchill powiedział: „Psy łaszą się do człowieka. Koty spoglądają na człowieka. Świnie patrzą nam prosto w oczy i traktują nas jak równego”.
  2. Konie nie mogą wymiotować. Ich układ pokarmowy jest tak zbudowany, że jedzenie nie może się przez niego cofnąć. Jeśli koń zje coś, czego nie powinien, treść z żołądka się nie cofnie, ale zostanie w jelitach. Jeśli nie zareaguje się odpowiednio wcześnie i nie upuści treści z żołądka, może dojść do jego pęknięcia.
  3. Podczas kichania można złamać żebro. Nie zdarza się to zbyt często i tylko w momencie bardzo mocnego kichnięcia.
  4. Sahara to największa pustynia na świecie, jednak znajduje się na niej tylko 15% piasku. Reszta to żwir i kamienie.
  5. Jedynie 4% dzieci rodzi się w dniu wskazanym przez lekarza jako przewidywany termin porodu.
  6. Francuskie prawo zabrania nadać świni imię Napoleon. Świnia z „Folwarku zwierzęcego” we francuskiej wersji językowej miała nosić imię „Napoleon”, jednak po ingerencji władz zmieniono je na „Cezar”.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content