fbpx

Thrillery warte obejrzenia – lista 7 filmów

Thrillery warte obejrzenia to niekończąca się lista doskonałych produkcji. Spośród nich wybraliśmy te, które sami obejrzeliśmy i uważamy za świetne. Sprawdź, które tytuły już znasz, a które musisz jeszcze nadrobić. Mądre filmy warte obejrzenia to nie tylko te z przesłaniem. Na podstawie poniższych tytułów można wnioskować, że to także te, które odnoszą się do sfery ludzkiej psychiki.

Lista thrillerów wartych obejrzenia

Thrillery warte obejrzenia:

  1. „Siedem”
  2. „Incepcja”
  3. „Milczenie owiec”
  4. „Wyspa tajemnic”
  5. „Lęk pierwotny”
  6. „Labirynt”
  7. „Efekt motyla”

Thrillery warte obejrzenia – „Siedem”

Ocena na Filmwebie: 8,3

Siedem (1995) - Filmweb
źródło: filmweb.pl

„Siedem” to film z 1995 r. z Bradem Pittem w roli głównej. Jest on jednym z dwóch policjantów, którzy starają się znaleźć groźnego mordercę. Przestępca morduje seryjnie, wybierając ofiary według pewnego klucza. Okazuje się, że uważa to za pewnego rodzaju misję. Film trzyma w napięciu do samego końca.

Thrillery warte obejrzenia – „Incepcja”

Ocena na Filmwebie: 8,3

Incepcja (2010) - Filmweb
źródło: filmweb.pl

Złodziej (Leonardo di Caprio) – mistrz w swoim fachu posiada niecodzienną umiejętność. Potrafi wydobywać cenne informacje ze świadomości ofiar, które śpią. Bohater dostaje szansę na odzyskanie utraconego życia pod warunkiem, że zgodzi się wykorzystać swoje umiejętności w pewnym celu.

„Incepcja” to jeden z bardziej znanych filmów z dreszczykiem emocji. Jeśli jeszcze go nie widziałaś, koniecznie musisz nadrobić zaległości.

Thrillery warte obejrzenia – „Milczenie owiec”

Ocena na Filmwebie: 8,2

Milczenie owiec (1991) - Filmweb
źródło: filmweb.pl

Klasyk klasyków z 1991 r. ze znakomitą kreacją aktorską Anthony’ego Hopkinsa. Buffalo Bill to seryjny morderca, który obdziera swoje ofiary ze skóry. Sprawę pomaga rozwiązywać pacjent więziennego centrum psychiatrycznego Hannibal Lecter (w tej roli Hopkins). Lecter jest wcieleniem zła. W zamian za pomoc przy odkryciu sprawcy morderstw każe agentce FBI zmierzyć się z jej własną psychiką.

Do listy filmów oscarowych „Milczenie owiec” dołączyło w 1992 r., kiedy otrzymało nagrody w aż pięciu kategoriach.

Thrillery warte obejrzenia – „Wyspa tajemnic”

Ocena na Filmwebie: 8,2

Wyspa tajemnic (2010) - Filmweb
źródło: filmweb.pl

Film z 2010 r., w którym główną rolę gra Leonardo di Caprio. Akcja rozgrywa się w szpitalu dla psychicznie chorych przestępców, który mieści się na wyspie Zatoki Bostońskiej. Z pomieszczenia, z którego nie da się uciec, zniknęła jedna z pacjentek, a zadaniem federalnych jest odnalezienie jej. Problemem podczas poszukiwań okazuje się między innymi nadciągająca wichura.

Thrillery warte obejrzenia – „Lęk pierwotny”

Ocena na Filmwebie: 7,9

Lęk pierwotny (1996) - Filmweb
źródło: filmweb.pl

Ceniony prawnik znany ze swojej arogancji podejmuje się obrony chłopaka oskarżonego o zamordowanie arcybiskupa. W sprawie upatruje bardziej rozgłosu i sławy niż sprawiedliwości, jednak po pewnym czasie zaczyna faktycznie wierzyć w niewinność młodzieńca.

Film niesamowicie trzyma w napięciu. Jego dużym atutem jest to, że zawiera w sobie nie tylko cechy charakterystyczne dla thrillera, ale też elementy dramatu psychologicznego.

Filmy warte obejrzenia – thriller „Labirynt”

Ocena na Filmwebie: 7,9

Labirynt (2013) - Filmweb
źródło: filmweb.pl

Policja nie radzi sobie podczas akcji poszukiwawczej dwóch porwanych dziewczynek. Ojciec jednej z nich, nie mogąc znieść bezradności policji, bierze sprawy we własne ręce. Człowieka, którego oskarża o to porwanie, torturuje. Film jest próbą odpowiedzi na pytanie, do czego może i jest w stanie posunąć się zrozpaczony ojciec, który chce chronić dobro swojej rodziny.

Thrillery warte obejrzenia – „Efekt motyla”

Ocena na Filmwebie: 7,8

Efekt motyla (2004) - Filmweb
źródło: filmweb.pl

Evan w dzieciństwie korzystał z pomocy psychiatry – prowadził dziennik, który miał mu pomóc poradzić sobie z trudnymi przeżyciami. Czytając go w dorosłości, Evan przenosi się w czasy dzieciństwa. Musi naprawić błędy, które wtedy popełnił, a aby to osiągnąć, powinien napisać swoją przeszłość jeszcze raz.

Ten film może nie przypaść do gustu racjonalistom, ponieważ opiera się na irracjonalnych teoriach.

Wymienione powyżej thrillery warte obejrzenia często odnoszą się do psychiki człowieka. Dzięki temu są jeszcze bardziej wciągające, a do tego odnoszą się do tych zakamarków, które tak trudno jest rozszyfrować nauce.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content