fbpx

Filmy warte obejrzenia

Filmy warte obejrzenia to niekończąca się lista. Dobrze wiedzieć, które przyniosą nam rozrywkę, które rozśmieszą, a które każą trochę porozmyślać. Jeśli szukasz czegoś dla siebie, zerknij poniżej.

Zobacz również:

Filmy warte obejrzenia – co wybrać?

Żeby znaleźć dobry film warty obejrzenia, trzeba nieco nad tym popracować. Na pewno nie raz i nie dwa zdarzyło Ci się przeszukiwać internet, aby znaleźć coś odpowiedniego, dopasowanego do okoliczności, nastroju, ekipy, z którą będziesz go oglądać. Najkrócej można powiedzieć, że łatwo nie jest. Nie jest to jednak zupełnie niemożliwe. Zerknij na przykład na nasze porady dotyczące filmów. Są one dostosowane do kobiet, ale też do oglądania we dwoje, zatem na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Film na wieczór z chłopakiem

Film do obejrzenia z chłopakiem wcale nie musi być komedią romantyczną. Zburzmy stereotypy. Wybierajmy na randki przed telewizorem nie tylko to, co kojarzy się z miłością, ale też inne porywające tytuły. Przecież wieczór we dwoje zawsze będzie wieczorem we dwoje – bez względu na to, czy ponownie obejrzycie komedię romantyczną, czy zdecydujecie się na jakiś inny ciekawy film dający do myślenia. A lista takich filmów jest naprawdę długa.

Co możemy zaproponować? Oto kilka podpowiedzi na filmy warte obejrzenia:

  • „Maudie” – film biograficzny opowiadający o miłości między malarką a rolnikiem,
  • „Przedszkolanka” – dramat o tym, jak daleko można zajść, kiedy zamierza się wspierać rozwój talentu swojego podopiecznego,
  • „Parasite” – laureat Oscara za najlepszy film 2019 r.; dramat jednocześnie wpisujący się na listę thrillerów wartych obejrzenia; porusza tematykę ambicji oraz podziałów społecznych,
  • „Moje córki krowy” – to jedna z polskich komedii wartych obejrzenia; mowa w niej o relacjach w rodzinie, pomiędzy jej poszczególnymi członkami i o stawianiu czoła życiowym problemom.

Co obejrzeć na Netflixie – seriale warte uwagi

Co obejrzeć na Netflixie? - Filmy warte obejrzenia | wlustrze.pl

A co powiecie na seriale? Ogromnym plusem seriali jest to, że nie kończą się szybko, rzadziej niż filmy pozostawiają niedosyt, bo trwają dłużej, i można je dzielić na mniejsze części (odcinki) bez potrzeby planowania długich godzin do spędzenia przez telewizorem.

Netflix to platforma, na której można znaleźć dużo ciekawych seriali. Warto jednak posiłkować się sprawdzonymi podpowiedziami, ponieważ – niestety – jest tam też dużo słabej jakości produkcji, które chce się wyłączyć po kilkunastu minutach oglądania.

Zatem co warto obejrzeć na Netflixie? Na pewno numer jeden ostatnich miesięcy, czyli „Dom z papieru”. Serial o grupie przestępców, którzy pod wodzą pewnego geniusza napadają na hiszpańską mennicę. Świetna produkcja, która podbiła serca widzów na całym świecie, dzięki czemu pierwszy sezon mógł być kontynuowany. W tym momencie sezonów jest cztery, a wszyscy miłośnicy czekają z niecierpliwością na kolejny.

A może jakaś polska propozycja? Na Netflixie nie brakuje polskich seriali. Jednym z tych wartych uwagi jest serial kryminalny z elementami thrillera – „Znaki”. Akcja rozgrywa się w polskich Sudetach, które są świadkami kilku morderstw. Sprawa wygląda tak, jakby w Sowich Dołach działał seryjny morderca. Serial trzyma w napięciu, a doskonała gra aktorska młodego pokolenia aktorów każe wierzyć, że tak dobrych produkcji będzie jeszcze więcej.

Cudze chwalicie, swego nie znacie – jaki polski film warto obejrzeć?

Jaki polski film warto obejrzeć? - Filmy warte obejrzenia | wlustrze.pl

A skoro już o polskich produkcja mowa… Polskie kino ma naprawdę sporo propozycji filmowych, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającemu odbiorcy. Cóż, nad komediami i horrorami jeszcze musimy nieco popracować, to prawda. Ale w czasie kiedy reżyserzy będą szlifować swoje umiejętności ich dotyczące, my możemy skupić się na tym, co już zostało puszczone w świat.

Jaki polski film warto obejrzeć? Co przychodzi Wam do głowy jako pierwsze? Jeśli nic, skorzystajcie z naszych podpowiedzi. Oto polskie filmy warte obejrzenia:

  • „Zimna wojna” – nie bez powodu stoi na pierwszym miejscu, ponieważ to, w mojej ocenie, najlepszy polski film ostatnich lat; tytuł odnosi się do trwającej w Europie zimnej wojny lat 50.; film opowiada historię kobiety i mężczyzny, którzy nie potrafią żyć ani ze sobą, ani bez siebie; w tle cudowna muzyka polsko-francuska,
  • „Boże Ciało” – polski film obyczajowy opowiadający losy chłopaka zwolnionego z poprawczaka, który w wyniku zbiegu okoliczności zaczyna udawać księdza; film o złożonej tematyce, jednym z podejmowanych tematów jest tutaj nienawiść wewnątrz wiejskiej społeczności, bez wahania zakwalifikowałabym go do listy mądrych filmów wartych obejrzenia,
  • „Zaćma” – film opowiada historię spotkania, do jakiego doszło między prymasem kard. Stefanem Wyszyńskim a Julią Brystygierową, sadystka i oprawca czasów powojennych, która szuka wiary; pokazuje on postać Krwawej Luny z innego punktu widzenia – z punktu widzenia jej samej dążącej do poradzenia sobie ze swoją przeszłością,
  • „Disco polo” – tytuł może nieco niezachęcający, jednak nie tylko ten gatunek muzyki jest brany pod uwagę w produkcji; film pokazuje to, co uważane jest za najbardziej obciachowe w polskiej kulturze, a z drugiej strony to, na czym można dorobić się prawdziwej sławy i pieniędzy; poszczególne elementy są celowo mocno przerysowane, uosabiając polski sen o wolności; na uwagę zasługuje postać Gensoniny granej przez znakomitą Joannę Kulig; to chyba jedna z niewielu polskich komedii, które warto obejrzeć.

Filmy oscarowe – zarezerwuj czas na oglądanie

Filmy oscarowe to kopalnia wiedzy o świecie. Nie waham się użyć takiego określenia, ponieważ w gronie laureatów zawsze znajduje się mnóstwo propozycji z dobrego kina. Poszerza ono horyzonty, daje dawkę wiedzy o świecie, ludziach, emocjach, doświadczeniach. Mnóstwo tu świetnej gry aktorskiej i doskonałych realizacji, a także muzyki.

Film oscarowe - Filmy warte obejrzenia | wlustrze.pl

Jednak film wart obejrzenia to nie tylko ten, który zdobył statuetkę. Wśród „przegranych również nie brakuje doskonałych propozycji. Tym bardziej, że bardzo często zdarza się, że te uważane za faworytów nie dostają spodziewanej nagrody. Wśród filmów nominowanych do Oscara mnóstwo jest ciekawych propozycji, które zasługują na uwagę. Warto wspomnieć choćby o tegorocznym „Irlandczyku”, który nie dostał żadnej z przepowiadanych mu nagród.

Film wart obejrzenia to skarbnica wiedzy o świecie. Dzięki niemu można poznać świat i zatopić się, tak jak w książce, w nieznanych na co dzień doświadczeniach.

__________

Pomysły na prezentPiosenki o miłościGry karcianeZabawy dla dzieciCiekawostki

Skip to content