fbpx

Pokochaj swój mysi kolor włosów

Pokochaj swój mysi kolor włosów

Mysi kolor włosów wielu osobom kojarzy się z nijakością. Już sama jego nazwa daje nieco negatywne odniesienia. To kolor jasnego brązu lub szarego brązu. Co prawda, jest to kolor znajdujący się gdzieś pomiędzy brązem a blondem, co nie znaczy, że nie jest oryginalny.

Mysi kolor włosów – barwa słowiańska

Mysi kolor włosów jest typowo słowiański, więc jest sporo kobiet w naszym kraju, które taki właśnie mają. Co ciekawe, jest to też charakterystyczny kolor dla modelek. Nie chcesz poczuć się jak modelka? Popracuj nieco nad fryzurą, pozostawiając kolor takim, jaki jest. Zobacz, jak wiele zalet ma ta słowiańska barwa.  

Zalety mysiego koloru włosów

Włosy w mysim kolorze doskonale pasują do jasnej karnacji. Jako że jest to kolor nienarzucający się, koresponduje z innymi jasnymi odcieniami. Dzięki niemu uwagę innych osób przykuwają nie same włosy, ale wszystkie pozostałe elementy urody, np. oczy, usta, szyja. Mając mysi kolor włosów, możesz podkreślać te elementy, nie martwiąc się, że efekt będzie zbyt mocny.

Druga zaleta tego koloru jest taka, że osoba je posiadająca jest w pewnym sensie niepowtarzalna. Trudno go uzyskać z pomocą farb do włosów, dlatego ta kobieta, która cieszy się nim jako naturalnym, może czuć się oryginalnie. A przecież kobiety uwielbiają być oryginalne.

Kolejna sprawa odnosi się do tego, że mysi kolor włosów wystawiony na dłuższe działanie promieni słonecznych, np. podczas opalania, nabiera słonecznych refleksów. Powstałych w ten sposób pasemek nie da się uzyskać w salonie fryzjerskim. Będą wyglądać niemal jak włosy po farbowaniu.

A dla tych pań, które koniecznie chciałyby zmienić naturalny kolor, świetna wiadomość: mysi kolor włosów bez problemu poddaje się farbowaniu. Można go rozjaśniać i przyciemniać bez obaw, że na głowie powstanie coś, czego się nie spodziewałyście.

Jakie ubrania dopasować do mysiego koloru włosów?

Mysi kolor to najczęściej także typ urody nazywany przygaszonym latem. Zatem obok włosów we wspomnianym kolorze pojawiają się także takie cechy urody jak: jasny, różowawy odcień cery, oczy w chłodnych kolorach (zielony, niebieski). W związku z tym należy dobierać ubrania w przygaszonych barwach. Sprawdzą się pastele, delikatne barwy, jak róże, błękity, fiolety, szarość i malinowa czerwień.

Skąd taka konieczność? Otóż zbyt mocne kolory ubrań mogłyby przytłumić delikatną urodę, powodując sporo nieporządku. Jedno z drugim nie mogłoby się zgrać.

Mysi kolor uważamy za pospolity pewnie dlatego, że cechuje się nim duża część Polek. To nasz charakterystyczny słowiański kolor, zatem nie ma się czego wstydzić! Wystarczy właściwie dobrać stylizację i cieszyć się oryginalnością wśród innych kobiet.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content