fbpx

Jak dobrać ubranie do sylwetki typu jabłko – o kobiecej figurze bez tajemnic

Jak dobrać ubranie do sylwetki typu jabłko? Z pewnością niejeden test na sprawdzenie typu sylwetki za Wami. Na pewno każda z Was wie, że bycie jabłkiem, klepsydrą czy gruszką niesie za sobą konsekwentne i odpowiednie dobieranie tego, co zakładamy.

 

Wiele portali szeroko opisuje jak wygląda dany typ sylwetki, co jeść, żeby schudnąć i jakie ćwiczenia uprawiać, by zbliżyć się do tego idealnego kształtu. Jednak nim osiągniemy pożądane efekty, nie możemy zamknąć się w domu i czekać na stanie się idealną “klepsydrą”. Z resztą – żadna z nas nie ma w zwyczaju ukrywania siebie i wstydzenia tego, że nie jesteśmy wszystkie idealnymi kandydatkami na modelkę. Zacznijmy więc od początku.

 

Sylwetka jabłko – opis

Kobiety o tym typie figury charakteryzuje okrągły kształ. Cała uwaga skupia się na masywnej górze – dużym biuście i porównywalnego w wymiarze brzucha. Ten typ sylwetki ma również skłonności do powiększania się tej partii ciała. Zazwyczaj u jabłka biodra są węższe. Niewidoczne są zatem i wcięcia, na przykład bardzo pożądane wcięcie w talii.

 

Jakie ubrania pasują do sylwetki typu jabłko?

Aby czuć się w swoim ciele dobrze i tym samym mieć pewność, że wyglądamy ładnie, musimy zwracać uwagę na to, co pasuje do naszej sylwetki. Dobierajmy więc takie ubrania, które zdecydowanie podkreślą nasze atuty i ukryją wszelkie niedociągłości, które nam doskwierają.

Kobiety z sylwetką w kształcie jabłka, powinny skupić się na tym, by zakryć nieco swoje górne partie ciała. Żakiety, bluzki z dekoltem V czy te z rodzaju kopertowych powinny być stałym elementem garderoby, jednak pamiętajmy, żeby nie przesadzić z wzorami! Górna część ubrania powinna być stonowana i najlepiej – utrzymana w jasnych kolorach. Inaczej wygląda kwestia tego co na dole – zwykle szczupłe w tego typu sylwetce nogi, mogą być mocno eksponowane. Oczywiście można pozwolić sobie na spodnie typu rurki, jednak aby nie podkreślać dysproporcji między tułowiem a biodrami i nogami, lepiej sięgnąć po szersze nogawki lub po prostu proste w kroju spodnie. Smukłe dolne partie pozwalają również na bawienie się wzorami i kolorami, które doskonale dopasują się do stonowanej góry.

 

Sukienki dla sylwetki typu jabłko powinny posiadać odcięcie tuż pod biustem lub wyraźnie odcinający linię biustu od dolnych partii – wiązany pasek. Wybierajmy więc sukienki empirowe, kopertowe (mocno podkreślające biust) bądź takich, które mają obfitsze rękawy. Długość sukienki dla sylwetki typu jabłko powinna sięgać okolic kolan, nawet, jeżeli możemy poszczycić się długimi i szczupłymi nogami. Dzięki temu uda nam się wyszczuplić sylwetkę i nadać jej lepsze proporcje.

 

Jeżeli odnalazłyście tu coś o sobie i coś dla siebie, czas na przeglądnięcie swojej szafy. Wyrzućcie więc workowate ubrania, którymi nie ukrywacie swoich kształtów, a jedynie dodajecie sobie kilogramy i wybierzcie się na zakupy. Nie przerażajcie się jednak myślą o wydaniu fortuny na nowe ubrania, istnieją tajne sposoby na tanie ubieranie. Pamiętajcie tylko o jednym – pod żadnym pozorem, nie trzymajcie ich w sekrecie przed swoimi przyjaciółkami!  

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. 1 lipca 2018

  […] tym jak dobrać ubranie do sylwetki typu jabłko  wiemy już dużo. Czas na gruszkę! Poznajmy więc kilka wskazówek jak dobrać ubranie do […]

 2. 5 lipca 2018

  […] Jak dobrać ubranie do sylwetki typu jabłko […]

 3. 6 lipca 2018

  […] sylwetki, by dobrze się czuć sama ze sobą. W zależności od tego, czy masz sylwetkę gruszki, jabłka czy figurę klepsydry, powinnaś odpowiednio podkreślić nią to co masz dobrego, a ukryć […]

 4. 15 kwietnia 2020

  […] Jak dobrać ubranie do sylwetki typu jabłko – stąd dowiecie się, czym charakteryzuje się ta sylwetka oraz jakie ubrania pasują do tej figury. […]

Dodaj komentarz

Skip to content