fbpx

Stylistka nie tylko dla gwiazd!

wlustrze.pl - grafika glowna stylistka

Stylistka to profesjonalna osoba, która pomaga dobrać garderobę, makijaż, fryzurę i inne elementy wyglądu. Kobiety, które czeka w życiu jakieś ważne wydarzenie albo diametralna zmiana, lubią działać także w zakresie swojej garderoby, wybierając nowe modne stylizacje.

 

Stylistka na ważne wydarzenia w życiu

Nicolas Ghesquière powiedział: To, co najbardziej pociąga mnie w modzie, to że jest ona odzwierciedleniem naszych czasów. Musisz w tym uczestniczyć, być świadkiem własnego momentu. Ślub, rozpoczęcie nowej pracy, zmiana wyglądu – to wszystko są okazje do tego, żeby postawić na profesjonalną stylistkę, która pomoże Wam znaleźć siebie wśród stosu ubrań w szafie czy też nie zagubić swojej osobowości wśród wieszaków z nowościami w sklepach z odzieżą. Mimo że stylistka nie jest osobą wymaganą, gdy coś w życiu się zmienia, to jej obecność przy wyborze garderoby może zdziałać dużo dobrego.

Ślub to dzień wyjątkowy. Ne ma co rozwijać tego wątku, wiadomo, o co chodzi. Suknia ślubna, a do niej buty, bielizna, biżuteria, fryzura, makijaż… Dużo tego. I jak to ogarnąć, skoro w życiu nie byłyście nawet na bardziej wystawnym balu czy imprezie branżowej? Brak doświadczenia to jeden argument za. Drugi to to, co wyprawiają niektóre panny młode ze swoim wyglądem.

wlustrze - stylistka

W takim przypadku nie ma co żałować pieniędzy – stylistka się przyda. Po wielu latach od ślubu podziękujecie sobie za nią. Pomoże dobrać suknię ślubną do sylwetki, wzrostu, ale i do osobowości. Mało tego! Stylistka pomoże Ci nawet zaprojektować własną suknię ślubną.

Ale ślub to nie jedyne ważne wydarzenie w życiu. Zmiana pracy chociażby też wiąże się z tym, że trzeba zacząć coś nowego. Dostosowanie się do wymagań, jakie niesie ze sobą praca, jest bardzo ważne. Przedszkolanka raczej nie ubierze ołówkowej spódnicy ani sztywnej bluzki, bo nie będzie mogła bawić się z dziećmi. A pracownica kancelarii prawnej raczej nie powinna iść do pracy w wyciągniętym golfie. Stylistka podpowie nie tylko modne stylizacje, ale także zwróci uwagę na to, gdzie w danym stroju można pójść.

 

Stylistka do wszystkiego

Stylizacje paznokci to najbardziej rozpowszechniony teraz wśród kobiet temat. Pomysły na paznokcie zmieniają się co rusz, dlatego trzeba być na czasie. Dobrze jest mieć swoją własną stylistkę od paznokci, bo ona będzie już znała Wasze preferencje, możliwości paznokcia, będzie Wam się świetnie rozmawiało podczas zabiegów. Jest jeszcze jeden plus posiadania swojej stylistki od paznokci – chętniej przyjdzie do domu albo wpisze Wasz w swój grafik w pierwszej kolejności.

Tak samo rzecz ma się, jeśli chodzi o fryzurę. Chodzenia do fryzjera nie ominiemy, dlatego warto znaleźć osobę, która będzie w stanie doradzać Wam na dłuższą metę. W przypadku makijażu osoba taka jest niezbędna tym bardziej, że trzeba go dopasować do konkretnego ubioru.

Zobacz również: Sama sobie stylistką. Sylwetka prostokąt

Jak wybrać stylistkę?

Zalety posiadania stylistki już znacie. Teraz trzeba się zastanowić, jak znaleźć taką, która będzie spełniać wszystkie oczekiwania. No z samej reklamy trudno będzie wybrać kogoś odpowiedniego. Oczywiście warto przejrzeć zdjęcia stylizacji, które stylistka proponuje, poczytać opinie kobiet itd. Ale jeszcze lepiej popytać wśród znajomych, a potem wybrać się, żeby sprawdzić, co w trawie piszczy. Rezerwowanie terminu u pierwszej osoby, która nim dysponuje, nie jest zbyt szczęśliwym rozwiązaniem. Lepiej poczekać dłużej i wybrać kogoś lepszego.

No i czas. Wybieranie stylistki powinno się odbywać dłuższy czas przed planowaną uroczystością czy wydarzeniem. W przypadku ślubu najlepiej zrobić to przynajmniej rok wcześniej, żeby ze wszystkim zdążyć.

Za najważniejsze kryterium ja sama uznałabym to, czy wybrana osoba umie współpracować z ludźmi i doradzać, a nie oceniać. Jej gust może się różnić od mojego, ale wiedza o tym, jakie są teraz modne stylizacje, powinna być ponad to.

 

Może czas zadbać o siebie jeszcze bardziej? Stylistka na początek, a potem pójdzie już z górki!

 


Karolina Mrozek | Autor wlustrze.pl


Karolina Mrozek

Polonistka, która nie ubiera spódnic po kostki, korektorka mająca świadomość własnych błędów. Kiedyś zaczynała dzień od kilku stron książki – dziś czyta, kiedy dziecko śpi.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content