fbpx

Gry karciane online

Gry karciane online to tradycyjna rozrywka z nutą nowoczesności, dostępna w nieklasycznej formie. Sprawdź, w które gry znane z dzieciństwa zagrasz online.

Gry karciane online – o krok przed Chińczykami

Gry planszowe zawładnęły sercami Polaków. Co i rusz prześcigamy się w kupowaniu nowych, żeby poszerzać swoje horyzonty i przyjemnie spędzać czas. A skoro o przyjemnym spędzaniu czasu mowa… Jak myślisz, w jaki sposób spędzali czas Twoi rodzice, kiedy akurat mieli ochotę posiedzieć w domu? Przypomnę, że kilkadziesiąt lat temu gry planszowe ograniczały się do Chińczyka i Eurobusinessu. Nasi rodzice byli wymiataczami w… grze w karty!

Skąd się wzięła ta tradycja? Pochodzi jeszcze z X w., kiedy to Chińczycy przenieśli na papier grę w kości. Dzisiaj jesteśmy o kolejne kilka kroków do przodu, bo oprócz tego, że możemy grać w nie, siedząc naprzeciwko przeciwnika, możemy też znaleźć gry karciane online! To gratka dla tych, którzy nie mogą spotkać się w gronie znajomych.

Jakie gry karciane online znajdziesz?

Gry karciane online to świetna rozrywka za każdym razem, kiedy szukasz pomysłu na nudę. Możesz w nie zagrać sam, bez konieczności rozkładania talii papierowych kart. Komputer je za Ciebie potasuje, pozwalając za każdym razem na inne ułożenie.

W internecie dostępne jest sporo różnych gier karcianych online. Wystarczy, że określisz swoje umiejętności i możesz wybierać spośród gier klasycznych lub bardziej zaawansowanych.

Najpopularniejsze gry karciane online, w które możesz zagrać, to: pasjans, kierki, tysiąc, makao.

Gry karciane online – ogólne zasady

  1. Pasjans online

Pasjans to najpopularniejsza z gier karcianych online. Mimo że znana na całym świecie od lat, nie jest najprostsza. Wszyscy znamy jej zasady, ale nie wszyscy potrafimy każdą rozgrywkę zakończyć zwycięsko. Jeśli zdarzyło Ci się grać w pasjansa online, to wiesz, że jeden niewłaściwy ruch potrafi wszystko zepsuć i doprowadzić do porażki. Na wygraną wpływa też rozdanie, czyli po prostu łut szczęścia. Celem jest ułożenie czterech stosów kart, w których karty będą ustawione w takiej samej kolejności: od asa do króla.

  • Kierki online

Kierki to gra przeznaczona dla kilku graczy. Jej celem jest pozbycie się kart w kolorze kier (czyli czerwonego serca) oraz – na końcu – damy pik. Gra się w nią do momentu, gdy któryś z graczy osiągnie wynik 100 punktów.

  • Tysiąc online

Gra dla dwóch lub trzech o osób. Aby wygrać w tysiąca, trzeba podjąć dobrą taktykę. Zasady gry w tysiąca są takie, że podczas gry zbiera się tzw. meldunki, czyli pary dam i króli. Ważne też jest to, by zapamiętywać, jakimi kartami grali przeciwnicy, bo to pozwala wyeliminować te już użyte i nakreśla, które jeszcze są w grze.

  • Makao online

Celem gry jest pozbycie się wszystkich kart, które trzyma się w ręku. Robi się to, odkładając konkretne karty dopasowane do tej, która leży na szczycie stosu. Podczas rozgrywki można za jednym razem wyłożyć kilka kart.

Rozrywka w internecie może być tradycyjna. Wybierz proste rozwiązania, które przeniosą Cię w świat dzieciństwa, gdzie nie było nudy! Gry karciane online pomogą Ci dobrze spędzić czas.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. 18 czerwca 2020

    […] z którego były one wykonane (nie znano wtedy plastiku). Poza tym dzisiaj dostępne są także gry karciane online, czego dawniej zdecydowanie nie […]

Dodaj komentarz

Skip to content