fbpx

Filmy nominowane do Oscara, które obejrzysz w domu

Niektóre filmy nominowane do Oscara (w tym te, które otrzymały nagrody w poszczególnych kategoriach) można obejrzeć na różnych platformach internetowych, nie tylko w kinie czy na płycie DVD. Sprawdź, gdzie możesz je obejrzeć.

Filmy nominowane do Oscara – warto obejrzeć

Filmy nominowane do Oscara nie zawsze są dostępne na wyciągnięcie ręki. Dla miłośniczek dobrego kina przygotowaliśmy listę filmów nominowanych do Oscara w 2020 r., które można już teraz obejrzeć w domu. Dzięki temu Wasze wieczory (a może nawet popołudnia) odbędą pod znakiem dobrze spędzonego i niezmarnowanego czasu.

Filmy oscarowe, które znajdują się na poniższej liście, to arcydzieła. Jeśli nudzisz się wieczorami, wykorzystaj czas efektywnie – zapoznaj się z twórczością mistrzów współczesnego kina.

Filmy nominowane do Oscara dostępne na Netflixie

Co obejrzeć na Netflixie? Jest tu parę oscarowych i nominowanych do Oscara propozycji. Te, które otrzymały nagrodę, mają dodatkowo krótki opis.

 1. „Historia małżeńska” – film otrzymał Oscara w kategorii „Najlepsza aktorka drugoplanowa”, nagroda powędrowała do Laury Dern; produkcja opowiada historię małżeństwa, które oddaliło się od siebie, żona przedstawia mężowi pozew o rozwód, czym bardzo go zaskakuje; wbrew sobie małżonkowie zaczynają batalię sądową, która nie oszczędza ani ich syna, ani ich samych
 2. „Amerykańska fabryka” – nagroda w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny”; film o konflikcie kultur
 3. „Irlandczyk” – film nominowany w dziesięciu kategoriach, ale nie otrzymał żadnego Oscara
 4. „Zgubiłam swoje ciało”
 5. „Dwóch papieży”
 6. „Pokonani przez życie”
 7. „Krawędź demokracji”
 8. „Klaus”
Historia małżeńska (2019) | Cytaty | Polecam Film | Portal Filmowy
źródło: polecamfilm.pl

Filmy nominowane do Oscara na VOD.pl

 1. „Ból i blask”

Filmy nominowane do Oscara na HBO GO

 1. „Avengers. Koniec gry”
 2. „Król Lew”

Filmy nominowane do Oscara na YouTube

 1. „Hair Love” – nagroda w kategorii „Najlepszy krótkometrażowy film animowany”; historia mężczyzny, który pierwszy raz w życiu musi zaczesać swoją córkę; według zamierzeń fil miał niszczyć stereotypy na temat czarnoskórych ojców.
 2. „The Neighbors’ Window” – nagroda w kategorii „Najlepszy krótkometrażowy film aktorski”; Alli to matka, kobieta w średnim wieku, która popadła w życiową rutynę, kiedy naprzeciwko wprowadzają się dwudziestokilkulatkowie, życie Alli się zmienia.
 3.  „Przypływ wiary”
 4.  „In the Absence” –
 5. „Jak wytresować smoka 3”
 6. „Kitbul”

Filmy nominowane do Oscara na Vimeo:

 1. „Brotherhood”
 2. „Memorable

Filmów wartych obejrzenia dobrze jest szukać w pierwszej kolejności na liście filmów nagrodzonych Oscarami lub na liście filmów nominowanych do Oscara. Wśród nich jest mnóstwo pozycji, które zasługują na uznanie.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

 1. 8 lutego 2021

  […] Filmy nominowane do Oscara, które obejrzysz w domu […]

Dodaj komentarz

Skip to content