fbpx

Co powinnaś wiedzieć zanim rozpoczniecie remont domu?

Jeżeli planujesz przeprowadzenie remontu we własnym domu, zadbaj o to, by solidnie się do tego przygotować. Decydując się na rozpoczęcie prac bez wcześniejszego planowania, możesz wpaść w sporą pułapkę, o czym przekonało się już sporo remontujących. 

Remont domu – ogarniesz to!

Wieść głosi, że remonty domu to dla kobiet kwestia nieco trudniejsza niż dla mężczyzn. Oczywiście ukłon kierujemy w stronę tych pań, które takie tematy ogarniają profesjonalnie. Niemniej jednak spora część płci pięknej pozostawia tę sprawę komuś innemu. Nawet jeśli nie czujesz, że planowanie remontu to Twoja bajka, po przeczytaniu tego artykułu będziesz w stanie wyobrazić sobie, z czym to się je, i wspierać jego planowanie.

Postaw na architekta

Na początek coś, co pewnie Ci się spodoba – znalezienie architekta, który będzie w stanie odpowiedzieć na Twoje potrzeby dotyczące remontu. Dzięki niemu otrzymasz gotowy projekt zgodny z Twoimi wyobrażeniami, stworzony po wspólnych ustaleniach. Mimo że wynajęcie architekta wiąże się z kosztami, to ostatecznie będziesz bardzo zadowolona, że ktoś profesjonalnie rzucił okiem na wnętrze Waszego domu lub mieszkania i podpowiedział rozwiązania, o których sama raczej byś nie pomyślała. 

Przewody elektryczne – wraz z nimi zaplanuj wystrój

Dlaczego współpraca z architektem jest tak ważna? Ponieważ istnieje pewna istotna kwestia, którą należy zaplanować jeszcze zanim wybierze się styl mebli czy kolor ścian. Przewody elektryczne. Chyba nikt nie lubi tego etapu remontu, jednak rozmieszczenie przewodów elektrycznych, a wraz z nimi gniazdek elektrycznych, lamp itd. jest niezwykle istotne dla ostatecznego wyglądu, a przede wszystkim funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń. 

Zastanów się – najlepiej wspólnie z architektem – w którym miejscu będziesz używać czajnika, miksera, gdzie będziesz podłączać odkurzacz albo w którym miejscu powinny być rozmieszczone oświetlenie. Nie jest to łatwe, jeśli nie widzi się gotowego pomieszczenia, jednak konieczne. Pamiętaj, że im więcej gniazdek, tym lepiej. 

Przewody elektryczne to element, który znajduje się w ścianach i po zakończeniu remontu nie tak łatwo zmienić ich rozmieszczenie. 

Więcej informacji na temat produktów tego typu znajdziesz na https://sklep.ele-comp.pl/

Koszty remontu – nie zapominaj o nich!

Remont domu zawsze wiąże się z kosztami, zwykle niemałymi. Stąd też tak ważne jest odpowiednie zaplanowanie, co i gdzie ma się znajdować. Dzięki temu właściwie się przygotujesz.

O ile koszt kuchni czy mebli do salonu albo też farb do ścian można obliczyć łatwo, ponieważ są to rzeczy widoczne na pierwszy rzut oka, o tyle na przykład przewody elektryczne często zdarza się opuszczać przy tworzeniu kosztorysu. 

Mimo że ukryte – przewody elektryczne kosztują. Kiedy już ustalisz z architektem zarys remontu, odpowiednio wyceń ten jego element. 

Dobrze zaplanowany remont to praktyczne mieszkanie, po którym wygodnie się poruszać i gospodarzyć. Zaplanuj remont z głową, biorąc po uwagę naprawdę wszystkie aspekty – od koloru ścian, po przewody elektryczne. Na pewno dasz radę, a satysfakcja będzie tym większa, im więcej serca w niego włożysz! 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content