fbpx

Bajki dla maluchów – seria o króliczku

WLUSTRZE - grafika tytułowa (14) - Bajki dla maluchów

Bajki dla maluchów mogą być bardzo rozwijające. Trzeba tylko umiejętnie dobrać treści, zamiast kupować wszystkie nowości, jakie pojawiają się w księgarni. Seria o króliczku najlepiej spełni wymagania dzieci i rodziców.

 

Bajki dla maluchów – interaktywny rozwój

Wychowanie dziecka to nie tylko dawanie mu przykładu własnym zachowaniem. Oczywiście to jedna z najważniejszych rzeczy, ale nie jedyna. Rodzic, inwestując w bajki dla maluchów, może wpłynąć w dużym stopniu na jego rozwój społeczny.

Nie wystarczy jednak pójść do supermarketu i kupić wszystkie kolorowe egzemplarze książeczek z napisem „dla dzieci”. Spośród mnogości propozycji trzeba wybrać to, co sprawdzi się najlepiej. Pisząc list do Mikołaja, dobrze jest wybrać takie pozycje, które rozwiną dziecko. Świetną odpowiedzią na potrzeby dzieci jest seria książeczek o króliczku. To bajeczki do dzieci, które angażują je w wykonywanie czynności – usypianie króliczka, mycie go i pocieszanie. Dzięki nim dziecko ma szansę nauczyć się podstawowych czynności jak naklejanie plasterka na ranę.

Te niecodzienne bajki dla maluchów są autorstwa Jörga Mühle’a. To ilustrator i pisarz, który właśnie na obrazkach i tekstach oparł bajeczki dla dzieci. Doskonale trafiają one w potrzeby zarówno dzieciaków, jak i ich rodziców. Skąd to wiem? Słyszałam, widziałam i czytałam. I jestem w fazie zamawiania.

Janusz Korczak powiedział Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Do tego potrzeba odpowiednich narzędzi.

 

Bajki dla maluchów na dobranoc

Na dobranoc świetnie sprawdzi się bajeczka Śpij, króliczku. To doskonały sposób na ułożenie dziecka do snu – zwłaszcza wtedy, kiedy ono o śnie ani myśli. Książeczka jest prosta, ale świetnie pomyślana. W środku znajdują się krótkie zdania i obrazki, dzięki którym dziecko pomaga zasnąć króliczkowi. Ubiera go w piżamkę, przygotowuje poduszkę, głaszcze po pleckach itd. Jednocześnie samo nabiera ochoty na sen.

 

Do kąpieli, króliczku i Nie płacz, króliczku

Jeśli dziecko nie lubi się myć, a Ty już nie masz pomysłów, jakie triki stosować, kup książeczkę! Bajeczka Do kąpieli, króliczku została oparta na  takiej zasadzie jak opisywana wyżej. Dziecko, przygotowując króliczka i kąpiąc go, samo nabiera tych umiejętności. Maluch nie tylko będzie chciał czytać tę książeczkę każdego wieczoru, ale też zacznie naśladować zwierzątko.

wlustrze bajki dla maluchów - cytat janusz korczak

Bajki dla maluchów często odnoszą się do zachowań z naszej codzienności, których trzeba dzieci nauczyć. Dlatego Nie płacz, króliczku to pomysł na to, jak nauczyć dziecko empatii. To także metoda na radzenie sobie z takimi dziecięcymi tragediami jak np. skaleczenie palca. Dzieciaki mają za zadanie pocieszyć króliczka, przyklejając mu plasterek na ranę. Bardzo przydatna umiejętność.

Bajeczki dla dzieci nie muszą być zwykłymi opowiadaniami. Zresztą takich na regałach z książkami dla dzieci macie pewnie mnóstwo. Warto postawić na takie, dzięki którym możliwe będzie wpłynięcie na maluchy i uczenie ich podstawowych czynności. Bajeczki dla dzieci z serii o króliczku to świetna zabawa przed snem.

 


Karolina Mrozek | Autor wlustrze.pl


Karolina Mrozek

Polonistka, która nie ubiera spódnic po kostki, korektorka mająca świadomość własnych błędów. Kiedyś zaczynała dzień od kilku stron książki – dziś czyta, kiedy dziecko śpi.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. 15 stycznia 2020

    […] się wokół miłości. Skompletowanie wyprawki to jeden z poważniejszych pierwszych obowiązków przyszłych mam. Trzeba to zrobić jeszcze przed przyjściem dziecka na świat – potem nie będzie do tego […]

Dodaj komentarz

Skip to content