fbpx

Strój na wystąpienie publiczne

WLUSTRZE - strój na wystąpienie publiczne

Strój na wystąpienie publiczne może być Twoim sprzymierzeńcem. Jeżeli dokonasz odpowiedniego wyboru – możesz szybciej zyskać sympatię odbiorców. Jeżeli popełnisz błąd – skrócenie dystansu ze słuchaczami będzie trudniejsze.

Strój na wystąpienie publiczne – czy istnieje złoty środek?

Jeżeli każde wystąpienie publiczne sprawia, że godzinami zastanawiasz się nad tym, co powinnaś ubrać, być może uda nam się przybliżyć Ci kilka cennych wskazówek. Pamiętaj, że to czas, który zdecydowanie korzystniej będzie przeznaczyć na dopracowanie wystąpienia czy nawet po prostu na odpoczynek.

Niezależnie od tego, o jakim wystąpieniu publicznym mówimy – możesz pójść jedną z dwóch podstawowych ścieżek. Albo dopasować się ubiorem do odbiorców, albo dokładnie odwrotnie – wyróżnić się tak bardzo, jak to tylko możliwe (oczywiście zachowując dobry smak).

Dopasuj się lub wyróżnij

W tym przypadku nie ma mowy o złotym środku. Niemniej jednak – oba rozwiązania dają Ci pewne korzyści. Jeżeli zdecydujesz się dopasować do widowni – odbiorcy szybko zauważą, że nadajecie na podobnych falach – a Ty ułatwisz sobie budowanie więzi jeszcze zanim wypowiesz pierwsze zdanie.

Jeżeli chcesz zaznaczyć swoją pozycję i sprawić, by już w kuluarach nikt nie zastanawiał się nad tym, czy jesteś tu w roli słuchaczki, czy prelegentki – postaw na coś zdecydowanie bardziej wyróżniającego. Możesz w ten sposób podkreślić swój indywidualizm i wzmocnić autorytet.

wlustrze.pl - strój na wystąpienie publiczne cytat

Jeden strój na wystąpienia publiczne

Choć dla części kobiet jest to rozwiązanie, które zupełnie nie wchodzi w grę – określenie jednego zestawu ubrań, które wybierasz na wystąpienie publiczne, może być rozsądnym krokiem.

Po pierwsze – nie tracisz czasu na myślenie o tym, co będzie dobrym wyborem, które może zabierać Ci nawet godziny przed każdym wystąpieniem.

Po drugie – możesz sprawić, by ludzie łatwiej Cię zapamiętywali i wyróżniać się – zarówno podczas spotkania networkingowego jak też na fotorelacji. Charakterystyczny strój może dodawać pewnej magii, a dobudowanie odpowiedniej historii sprawi, że będzie to dodatkowym atutem.

Dopasowanie stroju do okoliczności wystąpienia

Zwróć uwagę na to, że część widowni może odbierać Twój strój jako wyraz szacunku do odbiorców. Jeżeli to możliwe – poświęć chwilę na kontakt z event managerem, by zapytać, jak najczęściej ubierają się słuchacze. Będzie to szczególnie proste w przypadku wydarzeń cyklicznych. Możesz też po prostu przejrzeć fotorelacje z poprzednich spotkań.

Dopasuj strój do okoliczności, a więc miejsca, tematu (okazji) oraz branży i stanowiska, jakie reprezentujesz. Pamiętaj jednak, by strój był Twoim dodatkiem i nie zaburzył autentyczności, którą zdobędziesz serca (i umysły) odbiorców.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content