fbpx

Zabawy dla przedszkolaków podczas wakacyjnego wyjazdu

Zabawy dla przedszkolaków znane Ci z własnych przedszkolnych lat wykorzystaj podczas wakacyjnego wyjazdu. Będzie to chwila ulgi dla Ciebie i dzieciaków.

Zabawy dla przedszkolaków – przetrwaj wyjazd

Kiedy ma się dzieci, wakacyjny wyjazd nie jest tym samym, czym był w dawnych czasach. Mimo że jedziesz wypoczywać, musisz mieć swoje dzieci ciągle na oku. Nie zajmuje się nimi przedszkole, ale spędzają one cały dzień pod Twoją opieką, więc musisz im tak zorganizować czas, aby samej też na tym skorzystać.

Jest mnóstwo inspiracji na zabawy dla przedszkolaków, które można wykorzystać podczas wakacyjnego wyjazdu. Oto cała lista ciekawych pomysłów. Część z tych aktywności na pewno nie raz stosowałeś w swoim domowym zaciszu i na podwórku, ale warto odświeżyć sobie pamięć.

Zabawy dla przedszkolaków – pomysły

 1. Puszczanie latawca – to świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców (zwłaszcza dla tatusiów).
 2. Rysowanie kredą na asfalcie.
 3. Granie w klasy.
 4. Zabawa w gotowanie zup z liści i kwiatów – możesz pożyczyć dziecku naczynia z kuchni z domku lub mieszkania, które wynajmujesz; oczywiście pod warunkiem, że jest na tyle świadome, ze ich nie zniszczy.
 5. Zabawy dla dzieci w namiocie.
 6. Pływanie w basenie dla dzieci.
 7. Zbieranie polnych kwiatów i robienie wianków lub bukietów.
 8. Zorganizowanie meczu piłki nożnej między dziećmi a dorosłymi lub z miejscowymi dziećmi.
 9. Granie w planszówki na świeżym powietrzu.
 10. Zbudowanie domku dla lalek na zewnątrz.
 11. Piknikowanie – to zabawa dla całej rodziny; zabierzcie ulubione przysmaki, koce i rozłóżcie się na trawie w cieniu drzew, wszyscy będziecie się naprawdę dobrze bawić w swoim towarzystwie.
 12. Wspinanie się po drzewach – ta zabawa musi koniecznie przebiegać pod opieką dorosłych.
 13. Czytanie książek i książeczek w hamaku.
 14. Wspólne gotowanie, pieczenie lub robienie lodów.
 15. Przesypywanie piasku – to zabawy dla dwulatka i trzylatka, starsze dzieci będą potrzebować bardziej urozmaiconej formy.
 16. Zbieranie muszelek na plaży i segregowanie ich.
 17. Rzucanie kapslami.
 18. Granie w gumę – to świetna przypominajka dla mamy, która zapewne za czasów szkolnych była niezła w te klocki; przypomnij sobie dzieciństwo, przy okazji ucząc swoje dziecko ciekawych zabaw na świeżym powietrzu.
 19. Zbieranie roślin i tworzenie zielnika – aby mieć trochę czasu dla siebie, zaproponuj dzieciom, by samodzielnie znalazły różne rośliny i wkleiły je do zeszytu, każda na osobnej stronie; na zakończenie nazwij je razem z nimi.
 20. Malowanie kamieni farbkami – to świetna zabawa na świeżym powietrzu; ilość kamyków nieograniczona, farb pod dostatkiem, więc dziecko zaszyje się w swoim świecie na dłuższy czas.

Zabawy dla przedszkolaków podczas deszczu

A jeśli podczas wyjazdu ciągle pada i nie ma opcji, by wyjść na zewnątrz (chociaż pociapkać się w kałuży zawsze można!), to musisz mieć plan B. Zabawy w środku będą bardzo potrzebne, najlepiej nieograniczona ilość.

Polecamy na przykład:

 • zabawy z wykorzystaniem metody Montessori – zabawa makaronem, ryżem i innymi tego typu produktami, malowanie farbkami i segregowanie do pudełek patyczków po lodach, wyciskanie gąbki nasączonej wodą, przelewanie wody kubeczkami, naciąganie gumek do włosów na rolkę po papierze toaletowym lub butelkę,
 • malowanie rękami i palcami,
 • śpiewanie piosenek.

Zabawy z dziećmi to jedno z wyzwań, przed jakim stają rodzice podczas wakacyjnego wyjazdu. Stwórz listę pomysłów, dzięki czemu wszyscy skorzystacie na urlopie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content