fbpx

Zabawy dla 3-latka bez telewizora

Zabawy dla 3-latka to nieograniczona ilość pomysłów. Wydaje Ci się, że nie jesteś dobra w wymyślaniu czegoś nowego? Może natchnie Cię poniższy wpis.

Zabawy dla 3-latka – zastąp telewizję

Telewizor jest dzisiaj zbawiennym medium, które pozwala rodzicom na chwilę odpoczynku. Czy powinno tak być? Jeśli wziąć pod uwagę rozwój dzieci – zdecydowanie nie. Więcej niż pół godziny telewizji dziennie może mieć negatywny wpływ na rozwój dziecka. Mało tego, dzieci do drugiego roku życia w ogóle nie powinny oglądać telewizji.

Lekarze i psychologowie nawołują, by ograniczyć telewizję i dostęp do technologii ogólnie. I chociaż nie zawsze jest to łatwe, można je zastąpić świetnymi zabawami dla 3-latka.

Zabawy dla 3-latka – nieśmiertelny gniotek

Jednym z ulubionych gadżetów dzieci, które wychowywały się 20 lat temu, był gniotek. Pamiętasz? To mała zabawka wypełniona mąką, która świetnie rozgniata się w dłoniach. Gniotek jest zabawką antystresową, która pomaga także rozwijać dziecięcą kreatywność – można ją ugniatać na wszelkie możliwe sposoby. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o zdolnościach manualnych dziecka, które pozwala ona ćwiczyć albo odkrywać. Ma przyciągający wygląd – kolorowa otoczka z włosami i twarzą to najczęściej wykorzystywany motyw.

Gniotka można kupić, ale można też zrobić samodzielnie. To dodatkowo pozwoli na świetną zabawę – samo przygotowywanie sprawi, że dziecko będzie śmiało się do rozpuku. A o to przecież na nam chodzi, prawda?

Jak zrobić gniotka samodzielnie? Wystarczy balon, butelka półlitrowa, mąka ziemniaczana, lejek i wykałaczka. Za pomocą lejka należy wsypać mąkę do butelki (ilość w zależności od wielkości balona). Wykałaczka służy do mieszania wsypywanej mąki. Następnie trzeba nadmuchać balon, nałożyć go na butelkę i przewrócić ją do góry dnem tak, aby mąka się przesypała. Na końcu zawiązać, dodać kolorowe ozdoby, namalować twarz lub wykonać inne dekoracje i gniotek gotowy.

Zabawy dla 3-latka – domowe kręgle

Zabawy dla dzieci mogą być inspirowane rozrywką dla dorosłych! Zanim zabierzesz swojego 3-latka na prawdziwy tor kręglowy, spróbuj poćwiczyć z nim w domu. A jeśli nie masz na to czasu, nic nie stoi na przeszkodzie, by dziecko bawiło się samo – Ty tylko zaprezentuj mu co i jak.

Domowe kręgle możesz wykonać z dowolnego materiału. Znasz swoje dziecko najlepiej i wiesz, na co je stać. Możesz wykorzystać do zrobienia kręgli: plastikowe lub bambusowe kubeczki, pluszowe misie, tej samej wielkości butelki po napojach napełnione piaskiem, puszki po produktach spożywczych.

Ustaw je odpowiednio – możesz postawić je obok siebie lub, jeśli się to uda, na sobie. Po prostu stwórz budowlę, którą Twoje dziecko będzie mogło przewrócić. Daj mu do ręki piłkę i do dzieła! Uwaga! Aby zająć mu więcej czasu, ustalcie, że samo będzie układało konstrukcję od początku. Taka zabawa ruchowa dla dzieci zapewni także odpowiednią dawkę aktywności fizycznej.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. 23 czerwca 2020

    […] przypisanych do konkretnego wieku. Powyższe podpowiedzi mogą równie dobrze stać się zabawami dla trzylatka i starszego […]

Dodaj komentarz

Skip to content