fbpx

Uroki pracy zdalnej. Czas pracy a podróże

Czas pracy może nas ograniczać, bo nie mamy chwili, aby zaplanować coś przyjemnego. Ale może nam też pomóc spełniać marzenia.

W punkcie „Zainteresowania” na CV często wpisuje się podróże. Jedne z nas wpisują to, bo nic ciekawszego nie przychodzi im do głowy (a potem podczas rozmowy trudno się z tego wyplątać). Inne wpisują to, bo to kochają – Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej. Problem w tym, że często czas pracy nie pozwala na realizowanie takich marzeń. Jest jednak pewien sposób na to, żeby skorzystać z życia, a przy okazji zarabiać pieniądze. Drogie Panie, przed Wami praca zdalna, czyli nienormowany czas pracy i możliwość wykonywania jej… w każdym miejscu na świecie!

Czas pracy centralnym punktem dnia

Coraz więcej zawodów daje pracownikom możliwość pracy zdalnej. I chociaż nie wszyscy takiego luksusu dostąpią (nie ma co marzyć, pielęgniarka przez internet nie zmieni kroplówki), to jednak spora część społeczeństwa może sobie pozwolić na takie niecodzienne życie.

Czas pracy, nawet jeśli jest to praca zdalna, na odległość, przez internet, musi być punktem wyjścia do planowania czegokolwiek. Zakładając, że praca jest priorytetem w dzień powszedni, można sobie tak ułożyć plan dnia, aby zmieściło się w nim wszystko. Nawet jeśli dotyczy Cię nienormowany czas pracy, to lepiej jest najpierw wykonać obowiązki, a potem ruszyć na podbój świata. Albo na początek najbliższej okolicy.

Praca zdalna jest o tyle trudna, że wymaga bardzo dużo samozaparcia. No i odpowiedzialności. Jeśli podejmiesz mocne postanowienie, że pracujesz, dopóki nie skończysz lub dopóki nie minie te kilka założonych godzin, to łatwiej będzie Ci zawrzeć w planie dnia sporo punktów.

Takiego planu musisz trzymać się rygorystycznie. Jeśli nie, to ani praca nie będzie efektywna, ani odpoczynek nie będzie pełny. Zakończ jeden rozdział, zanim rozpoczniesz drugi.

Czas pracy to nie wszystko. Zaplanuj także…

Możesz znajdować się w dowolnym miejscu na mapie. Możesz zwiedzać po pracy Paryż, Barcelonę, a nawet Nowy Jork. Tylko pamiętaj o tym, że potrzebujesz Wi-Fi. To będzie Twoje narzędzie pracy. Zadbaj o to, aby zawsze mieć dostęp do sieci, dzięki temu będziesz mogła pracować nawet pod drzewem w parku.

Jeśli planujesz noclegi w hotelach, to tam Wi-Fi na pewno nie zabraknie. Jeśli jednak sama będziesz troszczyć się o nocleg, to musisz też zatroszczyć się o dostęp do sieci.

Skoro zamierzasz podróżować, to na pewno nie po to, żeby siedzieć w czterech ścianach. Dobrym pomysłem będzie korzystanie z restauracji (tam też znajdzie się przecież troszkę Wi-Fi), a jeszcze lepszym ogródki restauracyjne! Praca na świeżym powietrzu, a przy tym widoki na zabytkowe miasta Europy? Marzenie!

Stwórz sobie mapę miejsc, które warto odwiedzić. Najlepiej jeszcze zanim pojedziesz. Zaoszczędzisz sporo czasu. Dowiedz się, gdzie można tam spokojnie usiąść na kawę (i żeby popracować), gdzie są najlepsze punkty widokowe.

Podróże w czasie pracy? Nie, coś nowego. Praca w czasie podróży. Możesz spełniać swoje marzenia, zabierając pracę ze sobą. Wszędzie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content