fbpx

Poznaj rodzaje tkanin. Tkanina lniana

Poznaj rodzaje tkanin. Tkanina lniana

Tkanina lniana to kolejny rodzaj tkaniny, który chcielibyśmy Wam przedstawić. Len to roślina, a zatem materiał jest całkowicie naturalny.

Len był znany i wykorzystywany jeszcze przed naszą erą. Dzisiaj naturalne siedliska lnu znajdują się niemal w całej Europie, części Azji i niektórych regionach Afryki. Jest bardzo często wykorzystywany do produkcji ubrań.

Tkanina lniana – cechy charakterystyczne

Dawniej len kojarzył się z szorstką tkaniną, która gryzła skórę po założeniu. Dzisiaj dzięki nowoczesnym technikom len znajdujący się w ubraniach jest dużo bardziej miękki i przyjemny w kontakcie ze skórą. Len wykorzystuje się również do produkcji pościeli. Spanie w lnie jest bardzo ożywcze dla skóry. Len hamuje rozwój bakterii i sprawia, że skóra nie poci się zbytnio. Jest też antyalergiczny.

To właśnie dzięki tym cechom len doskonale się sprawdza jako materiał na lato. Nosząc lniane ubrania podczas lata, mniej się pocimy, na ubraniu nie zostają ślady potu, czujemy się lekko, ponieważ materiał jest przewiewny. Co ciekawe, nosząc ubranie z lnu, masz wrażenie, że jest Ci chłodniej.

Największym plusem lnu jest to, że jest to materiał całkowicie naturalny.

Warto wiedzieć, że len – im częściej się go pierze – tym szlachetniejszy się staje. Wygląda lepiej, prezentuje się lepiej. Minusem jest tylko to, że jeśli dane ubranie ma intensywny kolor, to przy wielu praniach będzie powoli tracić tę barwę.

Len kojarzy się (i zawsze kojarzył) z bardzo mnącym się materiałem. Jest w tym dużo racji, ponieważ len faktycznie bardzo trudno wyprasować. Jest to jednak mały minus w porównaniu z tym, ile plusów sobą prezentuje. Mówi się o lnie, że pięknie się gniecie. To dlatego, że bardzo łatwo rozpoznać, że ktoś ma na sobie lniana tkaninę. Świadomość tego, że len jest bardzo mnący, pozwala inaczej odbierać to, że się mnie – także osobie postronnej. Więc jeśli martwi Cię to, że będziesz wyglądać źle, nie przejmuj się – taka uroda lnu i większość ludzi zdaje sobie z tego sprawę.

Możesz też wybierać ubrania, które mają domieszkę lnu. Będą się one mniej miąć, a jednocześnie zapewnią skórze swobodne oddychanie.

Len sprawdzi się również jako materiał na obrus lub serwetę na stół. Będzie się elegancko prezentował, podkreślając klasę i szyk, jakie panują w Twoim domu.

Tkanina lniana – ubrania na topie

Obecnie ubrania z lnu znajdziesz niemal w każdym sklepie odzieżowym. Sieciówki przekonały się co do jakości tego materiału, dlatego każdy sezon to szansa na znalezienie czegoś modnego, psującego do Twojego stylu. Najchętniej kupowane przez kobiety są sukienki lniane, które doskonale przepuszczają powietrze, nie powodując pocenia się. Wygodnie się je nosi. Popularne są również spódnice i bluzki, a dla mężczyzn koszule, a nawet marynarki.

Przeczytaj również:

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content