fbpx

Stop romansidłom. Film na wieczór z chłopakiem

Film na wieczór z chłopakiem wcale nie musi być komedią romantyczną, choć tak się utarło. A gdyby tak nastawić się na jakiś dramat?

Film na wieczór z chłopakiem nietypowo

Kiedy słyszę albo widzę w internecie hasło „film na wieczór z chłopakiem”, to pierwszy na myśl przychodzi mi kadr z jakiegoś filmu amerykańskiego. Tam para nastolatków, siedząc w samochodzie, przytula się i ogląda jakiś wyciskacz łez w kinie pod chmurką. Wiecie, o czym mówię? To dobrze, bo pisać będę dokładnie… NIE O TYM.

Nie piszę o filmach tego typu po pierwsze dlatego że takich wpisów w sieci znajdziecie miliony, a po drugie dlatego że sama mam potrzebę zarażania innych oryginalnością. Także w tym temacie. Nie będzie tu romansideł, komedii romantycznych i takich tam, bo filmy dla dwojga to także dramaty. I o nich mowa poniżej.

Propozycje na film na wieczór z chłopakiem

Filmy dla dwojga otrzymują nowy charakter! Drogie Panie, przedstawiam moją szybką listę, jeśli potrzebujecie podpowiedzi na już:

 • Na pierwszy rzut dramat z elementami romansu – Maudie w reżyserii Aisling Walsh. To dramat i film biograficzny zarazem. Opowiada o losach słynnej malarki z Kanady Maud Lewis. I będzie trochę o miłości, więc w narzucone kanony film się wpisuje. Głównym tematem jest romans między wspomnianą malarką a pewnym rolnikiem. Na uwagę tutaj zasługuje wszystko: sceneria, w której obsadzono bohaterów (kanadyjska wieś), świetnie napisane dialogi, tematyka (miłość, ach, miłość), obsada (m.in. Ethan Hawke, Sally Hawkins).
 • Numer dwa to Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej w reżyserii Marii Sadowskiej. Ten dramat to opowieść o słynnej seksuolożce z czasów PRL-u. O słynnej książce o tym samym tytule rewolucjonizującej życie seksualne PRL-u słyszał chyba każdy. A w filmie można zobaczyć, jaka była jej historia. Na ekranie zobaczymy m.in. Magdalenę Boczarską, Piotra Adamczyka, Borysa Szyca, Karolinę Gruszkę.
 • I znowu miłość, ale w innym wydaniu – Pokój w reżyserii Lenny’ego Abrahamsona. Ten dramat mówi o miłości matki do dziecka. Jack ma 5 lat, kiedy mama postanawia powiedzieć mu, że pomieszczenie, w którym mieszkają, nie jest całym światem. Nowe etapy w życiu, nauka nowej rzeczywistości i podejście matki do syna to niektóre z poruszanych tu tematów.
 • Moje córki krowy to dramat, ale jednocześnie komedia. Typowo kobiece kino Kingi Dębskiej spodoba się i facetom (wiem z doświadczenia). O czym tu mowa? O trudnych relacjach w rodzinie między poszczególnymi członkami: siostrami, dziećmi a rodzicami, małżonkami. Myśl przewodnią można wyrazić cytatem z filmu: Chciałabym, żebyś wiedziała, że możesz odejść. Pozwalam ci. W jednej z głównych ról rewelacyjna Agata Kulesza. Jeśli powyższy opis nie jest przekonujący, to dodam, że warto obejrzeć ten film chociażby ze względu na kreację jej bohaterki.

Film na wieczór z chłopakiem może być interesujący i dla jednej, i dla drugiej osoby. Dramat jest o tyle dobry, że też – tak jak komedia romantyczna albo melodramat – wyciska łzy. Polecam więc dla odmiany dramat na długie jesienne wieczory z drugą połówką. Albo na spędzenie we dwoje jakiejś okrągłej rocznicy.

Może Ci się również spodoba

7 komentarzy

 1. 22 listopada 2018

  […] zapewnioną – dobra literatura dla kobiet to studnia bez dna. A kiedy zrobicie przerwę na jakiś film z chłopakiem czy mężem, szybciutko przygotuję kolejne propozycje, żeby było do czego […]

 2. 26 listopada 2018

  […] Zbierzcie serię ulubionych filmów (podpowiadam, że oprócz komedii romantycznych są też inne filmy dla dwojga) i do […]

 3. 15 grudnia 2018

  […] z rękawami – najlepszy pomysł na zimne wieczory. Można w nim spać, oglądać dobry film, czytać książkę albo pracować na laptopie. Zapewnia pełen relaks nawet w samolocie czy w […]

 4. 15 grudnia 2018

  […] no właśnie, tyle jest innych pomysłów. No chyba że zamierzacie obejrzeć na urządzeniu jakiś film we dwoje – to inna sprawa. Drugie takie miejsce to jadalnia – tam też się rozmawia, spożywa posiłki. […]

 5. 9 stycznia 2019

  […] Polecam do obejrzenia któregoś leniwego wieczora. Może to dobry wybór np. na randkę z chłopakiem. […]

 6. 12 lutego 2020

  […] miesiącu, i w tym czasie zorganizować wieczór sam na sam. Może to być romantyczna kolacja albo obejrzenie dobrego filmu, albo po prostu spędzenie czasu razem przy dobrym winie (a dla karmiących przy dobrej herbacie). […]

 7. 14 czerwca 2020

  […] filmu na wieczór z chłopakiem, a może chcesz spędzić samotny wieczór z dobrym kinem? Zerknij na nasze podpowiedzi, wśród […]

Dodaj komentarz

Skip to content