fbpx

Jak zrobić sól do kąpieli?

Jak zrobić sól do kąpieli?

Sól do kąpieli to prosty sposób na to, żeby się odprężyć po ciężkim dniu. Przygotuj sól do kąpieli samodzielnie zgodnie z naszymi radami.

Jak zrobić sól do kąpieli?

Uwielbiasz zapachy? A wieczorem potrzebujesz wytchnienia po całym dniu ciężkiej pracy? Doskonałym sposobem na relaks będzie kąpiel w bąbelkach. Sól do kąpieli możesz przygotować samodzielnie, dzięki czemu będziesz mogła sama zdecydować, jak mocno będzie pachniało w łazience.

Sól do kąpieli można bardzo łatwo przygotować samodzielnie w domu. Robiąc większą ilość, przygotowujesz się na kolejne kąpiele, ale możesz też zrobić pojedynczą porcję i zużyć ją od razu. Czego potrzebujesz? Bazą będzie sól himalajska oraz sól epsom. Do głównych składników możesz dodać wybrane suszone kwiaty, olejek zapachowy według uznania.

Sól epsom możesz kupić na przykład w sklepie internetowym. Jest to inaczej gorzka sól albo siarczan magnezu, w jej składzie znajduje się ok. 9% magnezu i 12% siarki. Sól himalajską z kolei kupisz w każdym supermarkecie.

Ilość składników na większą porcję przedstawia się następująco:

  • 500 g soli himalajskiej,
  • kilka łyżek soli epsom,
  • suszone kwiaty w dowolnej ilości (jeśli akurat trwa sezon na dane kwiaty, bezpośrednio do kąpieli możesz z powodzeniem wykorzystać świeże płatki),
  • kilkanaście kropel olejku zapachowego.

Sposób przygotowania jest następujący: najpierw wymieszaj ze sobą sole. Następnie dodaj olejek zapachowy i ponownie wymieszaj. Na końcu dodaj suszone kwiaty w dowolnej ilości, ale z rozwagą (lepiej żeby nie wypadały z miski). Ponownie wszystko dokładnie wymieszaj, a następnie zamknij szczelnie w opakowaniu.

Sól do kąpieli – jak wykorzystać?

Sól do kąpieli możesz z powodzeniem wykorzystać jako prezent na różne okazje – przyda się szczególnie kobietom. Jeśli chcesz podarować ją mężczyźnie, dobrze wcześniej się dowiedzieć, czy używa on tego rodzaju kosmetyków do kąpieli, i dobrać właściwy zapach olejku zapachowego (mniej kwiatowy).

Pamiętaj, że wiele osób zwraca uwagę na skład wszystkich kosmetyków. Umieść na opakowaniu swojej soli informację o tym, jakich składników użyłaś, aby nikt nie miał wątpliwości, czego używa do kąpieli.

Sól do kąpieli pozwoli się odprężyć. Można z nią przygotować peeling całego ciała, masaż, dzięki czemu poprawi się kondycja skóry.

Sól do kąpieli – ile używać?

Aby kąpiel była pachnąca, ciało odprężone, a Ty zrelaksowana, wystarczą 3 garści soli do kąpieli i oczywiście gorąca woda. Jeśli nie masz wanny, a chcesz przynajmniej wymoczyć nogi w soli do kąpieli, do miski z wodą wsyp jedną garść soli.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz