fbpx

Ślubna dekoracja kościoła – jak się do tego zabrać?

Dekoracja kościoła w dniu ślubu powinna być jedyna w swoim rodzaju. W końcu ten dzień przeżywa się tylko jeden raz w życiu. Oczywiście trzeba pamiętać, żeby nie przesadzić – w końcu kościół to budynek piękny sam w sobie.

Dekoracja kościoła – kilka wskazówek

Żeby dekoracja kościoła nie zaskoczyła Cię zbyt wysokimi kosztami, dobrze jest wcześniej ustalić konkretnie, czego się chce, sporządzić wyceny i ewentualnie sprawdzić, czy istnieją jakieś tańsze zamienniki (np. kwiatów). Wystrój kościoła na ślub to sprawa w zasadzie oczywista – ma być. A teraz do dzieła – wybieranie stylu, szukanie dekoratora. Jaki powinien być pierwszy punkt przygody z dekoracją kościoła?

  • Zanim wybierze się konkretną dekorację, koniecznie trzeba porozmawiać o wystroju z księdzem proboszczem. A co on ma do tego? – pomyślicie. Otóż… sporo. Jest on gospodarzem świątyni i może dać wskazówki, co można, a czego nie. To on przecież odpowiada za porządek. Jeśli już raz zaufał jakiejś firmie, a ta za pomocą świec zniszczyła kościelny dywan, ma prawo zabronić stawiać świece ponownie.
  • Być może rozmowa z księdzem proboszczem podpowie Ci, jaką florystkę wybrać. Jeśli ma zaufaną artystkę od kwiatów, może poleci Ci ją, a ta z uwagi na to, że zna kościół, policzy Ci mniej?
  • Kolejna wskazówka dotyczy wybrania się do kościoła w celu sprawdzenia, ile jest ławek, gdzie można stawiać dekoracje, czy jest wystarczająco dużo miejsca. Wydaje Ci się, że znasz swój kościół? Może i tak, ale jeszcze nigdy nie patrzyłaś na niego z perspektywy panny młodej.
  • Dowiedz się, czy jakaś inna para w tym samym dniu bierze ślub. Może uda się Wam dogadać i ustalić wspólną dekorację kościoła. A tym samym koszty podzielić na pół.

Dekoracja kościoła – samodzielnie czy z firmą?

Wystrój kościoła na ślub można też zrobić własnymi siłami. Tylko czy będziesz miała na to czas i energię? Dekorację trzeba ułożyć najwcześniej w piątek wieczorem, najpóźniej w sobotę rano. To raczej czas, kiedy będziesz mieć na głowie inne obowiązki.

Firma dekoracyjna będzie dobrym rozwiązaniem, bo ułoży dekorację w dogodnym dla siebie terminie, zadba, aby kwiaty były świeże, posprząta po uroczystości.

Nawet jeśli dziś wydaje Ci się, że wszystko ogarniesz, nie łudź się. Może nie być aż tak kolorowo, jak to zaplanowałaś. Już teraz poszukaj kogoś, kto profesjonalnie przygotuje Ci kościół na ślub.

Druga kwestia to fakt, że prawdopodobnie nie do końca znasz się na tym, co powinno być wykorzystane jako dekoracja kościoła. Nie znając się na kwiatach, możesz wybrać te, które bardzo trudno dostać w danym miesiącu albo wymarzysz sobie takie, które zamiast ze ślubem kojarzą się np. z żałobą. Nawet jeśli Tobie nie będzie to przeszkadzało, goście weselni to wychwycą i zaczną zastanawiać się nad znaczeniem kwiatów. Jak powiedział Peter Wohlleben, kształt i kolor kwiatu są sygnałem, czymś w rodzaju tablicy reklamowej.

Wystrój kościoła na ślub to jeden z najprzyjemniejszych obowiązków, jaki czeka przyszłą pannę młodą. Zadbaj o to, aby wybieranie kwiatów i dekoracji przyniosło Ci radość, a nie znużenie wielością zadań do wykonania. Jak się do tego zabrać? Zacznij wcześniej i skonsultuj się z profesjonalną firmą dekoracyjną.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content