fbpx

Sesja narzeczeńska. Próba generalna przed weselem

Sesja narzeczeńska | wlustrze.pl

Sesja narzeczeńska cieszy się coraz większą popularnością wśród par, które chcą niedługo wziąć ślub. Pozostaje po niej nie tylko piękna pamiątka po „ostatnich chwilach wolności”, ale jest to też doskonałe przygotowanie do fotografowania na ślubie.

Jeśli nie jesteście obyte z fotografią, sesje zdjęciowe Was stresują, nie lubicie robić sobie zdjęć, a ślub za pasem, to jest sposób, żebyście przyzwyczaiły się do błysku fleszy. Sesja narzeczeńska. To popularne od kilku lat przedsięwzięcie ma dużo zalet. I zastosowań. 

Sesja narzeczeńska – do czego ją wykorzystać?

Kiedy już zrobicie sobie profesjonalne zdjęcia, wykorzystajcie je. Nie tylko do albumu narzeczeńskiego, ale też do innych rzeczy.

1. Możecie z nich utworzyć album, film lub prezentację z podziękowaniami dla rodziców. Jedno z nich możecie wywołać w dużym formacie i wręczyć rodzicom jako prezent. 

2. Jeśli sesję narzeczeńską robicie przed rozdaniem zaproszeń ślubnych, to możecie jedno ze zdjęć wykorzystać jako grafikę na zaproszenie. A jeśli jest już za późno, to możecie jeszcze stworzyć śpiewnik, a każdą piosenkę „przyozdobić” Waszym wizerunkiem. 

3. To też świetny sposób na dodatkowe elementy w wystroju sali weselnej. Zdjęcia w dopasowanych do wystroju ramkach można ustawić na parapetach albo zawiesić na ścianach. Nie pozwolą gościom zapomnieć, na czyim weselu się bawią.

Profesjonalna sesja narzeczeńska

Całość przedsięwzięcia polega na tym, żeby sesja zdjęciowa odbyła się z tym samym fotografem, który będzie fotografował Wasz ślub i wesele. Dzięki temu poznacie się nawzajem, nauczycie, jak ze sobą współpracować. 

Andre Kertesz powiedział: Aparat fotograficzny – to moje narzędzie. Dzięki niemu nadaję sens wszystkiemu, co mnie otacza. Każdy fotograf zwraca uwagę na inne kwestie. Co innego podpowiada i ma inne spojrzenie na robienie zdjęć. Wykonana razem z nim profesjonalna sesja narzeczeńska pozwoli przyzwyczaić się do jego zaleceń. Ja sama podczas sesji poślubnej już wiedziałam, że mąż powinien trzymać kciuk na zewnątrz, mając rękę w kieszeni i temu podobne. Na to zwracał uwagę nasz fotograf. To drobnostki, ale ważne dla ostatecznego wyniku prac.

Współpracując z profesjonalistą, przyzwyczaicie się do pozowania. To często najbardziej stresujący element w dniu ślubu. Wcześniejsza sesja zdjęciowa narzeczeńska pozwoli przyzwyczaić się do aparatu. Dzięki niej można wypaść bardziej naturalnie.

A skoro już o profesjonalizmie mowa – ustal terminy tak, żeby sesja zdjęciowa odbyła się w tym samym dniu co próbna fryzura i/lub makijaż. Dzięki temu zobaczysz, jak wyglądasz na zdjęciach jako próbna wersja panny młodej. Oglądając się na fotografiach, ocenisz na chłodno, co można jeszcze dopracować albo co nie do końca do Ciebie pasuje. 

Sesja narzeczeńska ma dużo plusów. Najważniejszy to ten, że pozwoli Wam spędzić ostatnie chwile przed ślubem w świetnej atmosferze.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content