fbpx

Rocznica ślubu we dwoje

Rocznica ślubu to ważne wydarzenie w życiu każdej pary, więc wypada odpowiednio ją świętować. No chyba że para nie ma i nie chce mieć takiej tradycji, to trudno ją do tego zmuszać.

Najważniejsze, aby czuć się na swoim miejscu i nie robić czegoś na siłę. Pomysłów na spędzenie jubileuszowego wieczoru jest mnóstwo – każdy może wybrać to, co odpowiada jego charakterowi.

Rocznica ślubu we dwoje czy z rodziną?

Są oczywiście takie momenty, że faktycznie należałoby zwrócić się w stronę rodziny – wymieniłabym pierwszą, dziesiątą, dwudziestą piątą rocznicę ślubu. Ale czy naprawdę jest sens robić wykwintną imprezę, jeśli to „tylko” ósma rocznica? Kameralna impreza we dwoje to także doskonały sposób na świętowanie. Kiedy robi się nadmiar osób, zatraca się prawdziwy sens – świętowanie kolejnego roku razem, związku męża i żony.

No, a kiedy już dojdziecie do wniosku, że rocznicę spędzicie we dwoje, to trzeba pomyśleć o prezentach.

Prezent na rocznicę ślubu dla męża

Kupowanie prezentu dla mężczyzny jest nieco trudniejsze niż dla kobiety. A przynajmniej tak się wydaje. To dlatego że mężczyźnie nie jest potrzebny kolejny garnitur tak jak kobiecie może się przydać sukienka.

Ale jeśli chodzi o prezent na rocznicę ślubu, to jest pewna ciekawa metoda, jaką można się posiłkować przy wyborze. To nazwy poszczególnych rocznic! Przyszło Wam kiedyś do głowy, że ich nazwy mogą wskazywać na konkretne prezenty? Mnie tak, więc się dzielę. Tajemnicą poliszynela w zasadzie. Szybko, prosto, bez owijania w bawełnę:

1 – papierowa – książka, bilet do kina, album,
2 – bawełniana – piżama, pościel, koc,
3 – skórzana – portfel, aktówka,
4 – kwiatowa/owocowa – drzewo do posadzenia (po tym poznaje się przecież mężczyznę 😉 ),
5 – drewniana – zdjęcie w drewnianej ramce, zestaw do otwierania wina,
10 – cynowa – cokolwiek, co zostało wykonane z cyny,
15 – szklana – karafki do alkoholu,
20 – porcelanowa – zestaw do golenia.
Nazw jest oczywiście więcej w zależności od tego, do jakiej cyferki się dobija. Swoją drogą – wydaje się, że decyzja o tym, co kupić jako prezent na rocznicę ślubu po kilkudziesięciu wspólnie spędzonych latach może nie być łatwa!

Jak uczcić rocznicę ślubu?

Tak samo jak dużo jest pomysłów na prezenty, tak i na świętowanie. Można powrócić do wspomnień i zorganizować sobie czas we dwoje na wzór dnia zaręczyn. Można po prostu udać się do restauracji na cichy, spokojny wieczór. Ale też warto spróbować czegoś, na co w zwykły dzień nikt by się nie zdecydował: wymarzony wyjazd zagranicę, wizyta w SPA, wyjazd za miasto i noc w plenerze, sesja fotograficzna, wyjazd w góry. Można też pokusić się o… ponowny ślub. Oczywiście symboliczny.

Rocznica ślubu to wyjątkowy czas. Nawet jeśli mężczyzna zapomni o niej (co nie jest rzadkie), nie ma co się obrażać. Przewidując taki plan zdarzeń, można samodzielnie coś wymyślić na uczczenie tego dnia.

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. 25 sierpnia 2018

  […] poszukujecie pomysłów na to, co obejrzeć, aby miło spędzić kolejną randkę z facetem albo w spokoju uczcić rocznicę ślubu, to filmy są jedną z propozycji. Pamiętajcie, że nie raz i nie dwa będziecie je oglądać […]

 2. 16 listopada 2018

  […] Film na wieczór z chłopakiem może być interesujący i dla jednej, i dla drugiej osoby. Dramat jest o tyle dobry, że też – tak jak komedia romantyczna albo melodramat – wyciska łzy. Polecam więc dla odmiany dramat na długie jesienne wieczory z drugą połówką. Albo na spędzenie we dwoje jakiejś okrągłej rocznicy. […]

 3. 15 grudnia 2018

  […] przygotuj sobie maseczkę nawilżającą na twarz. Taki pomysł świetnie sprawdzi się też na rocznicę ślubu, jeśli nie zamierzacie wychodzić z […]

 4. 23 lutego 2019

  […] Przesądy ślubne rozśmieszają, inne podtrzymują na duchu. Mnie uświadomiły, że byłabym już o krok od rozstania. Gdybym w nie wierzyła, oczywiście. Chyba lepiej wierzyć w to, że życzenia dla młodej pary mają moc sprawczą. Jakoś łatwiej rozpocząć nową drogę życia i doczekać wielu rocznic. […]

Dodaj komentarz

Skip to content