fbpx

Przytulna sypialnia. Postaw na kolory i dodatki

Przytulna sypialnia sprawi, że będziesz lubiła spędzanie tam czasu. No i dobrze się wyśpisz, a rano wstaniesz wypoczęta. Kolory ścian oraz dekoracje wpływają na to, jak się czujesz.

Przytulna sypialnia powinna być tak urządzona, abyś czuła się z w niej dobrze. Jeszcze ważniejsza jest wygoda. Co z tego, że masz wszystkie drobiazgi i gadżety, o jakich marzyłaś, skoro nie masz gdzie postawić nogi i nie możesz odetchnąć pełną piersią?

Mała przytulna sypialnia

Jeśli pokój, w którym śpisz, jest niewielkich rozmiarów, to musisz wykorzystać barwy, aby go optycznie powiększyć. Kolory ścian pomogą wydobyć z wnętrza ciepło. Postaw zatem na jasne barwy lub kolory pastelowe: biel, brudny róż, żółć, szarość. Wybór takich barw sprawi, że wchodząc do małej sypialni, nie będziesz mieć wrażenia przytłoczenia. A jeśli lubisz wyraziste kolory, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś w takich wybrała dodatki.

No właśnie. Dodatki to kolejna ważna kwestia, która pozwoli urządzić przytulną sypialnię. Znasz taką zasadę, że bukiet powinien mieć nieparzystą liczbę kwiatów? 3, 5, 7? Podobnie jest, jeśli chodzi o dodatki do pomieszczenia. Wykorzystuje się tutaj magiczną liczbę 3. Dlaczego? Bo 3 to jeszcze nie 4, ale już nie 2. Słabe wytłumaczenie? 3 wazony albo 3 doniczki z kwiatami nie sprawiają wrażenia nieporządku albo zagracenia. To jest dopuszczalna liczba z punktu widzenia estetyki.

Możesz zatem udoskonalić wygląd swojej sypialni dobrze dobranymi dodatkami: kolorowymi poduszkami, wazonami lub doniczkami z kwiatami (żywymi!).

Dodatkami mogą być też figurki. Ale tutaj uważaj, aby nie dopuścić do zagracenia. Lubisz anioły? Pewnie chcesz mieć je w sypialni. Pozwól sobie na to, ale z głową, żeby nie zabrały Ci przestrzeni do życia. Wolisz figury kotów? Jak najbardziej wykorzystaj je! Ale nie stawiaj gdzie się tylko da. Stosuj się do zasady magicznej trójki.

By w małym pomieszczeniu powstała przytulna sypialnia, trzeba popracować światłem. Oprócz lampy na suficie przydadzą się kinkiety i lampki nocne. Dzięki nim można uzyskać dodatkowe i nienarzucające się źródło światła, a tym samym dodać ciepła atmosferze pomieszczenia.

Duża przytulna sypialnia

Skoro w małym pomieszczeniu stawiamy na jasne kolory, to duża a przytulna sypialnia może być utrzymana w ciemniejszych kolorach. Teoretycznie tak, ale czy między bordowymi albo ciemnozielonymi ścianami będziesz się czuć komfortowo? Jeśli tak, to oczywiście wybór należy do Ciebie. Ale jeśli nie, to polecam przełamanie ciemnych kolorów ścian – jasnymi. Bordo rozjaśnij pudrowym różem albo ecrù; ciemnoniebieski – błękitem. Lub postaw na intensywną żółć. W końcu kolorów jest nieskończenie wiele, tak jak odcieni szarości.

Tutaj też można trochę więcej pokombinować z dodatkami, ale, ale! Istnieje zagrożenie, że w dużym pomieszczeniu tak popłyniemy z dekoracjami, że będzie ona zupełnie zagracona. Tak więc stosuj zasadę magicznej trójki, ale wybierz zaledwie kilka rodzajów dekoracji. Wystarczą 3 poduszki, 3 figury, 3 wazony, 3 koce, 3 lampki. Więcej elementów będzie sprawiało wrażenie bałaganu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content