fbpx

Przygotuj się na nowy rok szkolny!

Przygotuj się na nowy rok szkolny!

Szkoła już wystartowała. Zakładając, że w obecnej sytuacji zajęcia będą się odbywać w normalnym trybie, musisz się przygotować na zmianę przyzwyczajeń. Domyślamy się, że pierwsze dni roku szkolnego to nie jest czas na naukę, a raczej na powrót do nowej sytuacji. Tym bardziej, że przez ostatnie pół roku prawdopodobnie mało wychodziłaś z domu.

Jak się zatem przygotować do zajęć szkolnych?

  1. Przede wszystkim rozplanuj swój dzień. W zależności od tego, kiedy będziesz wracać do domu po lekcjach, zaplanuj czas na odpoczynek i na naukę w domu. Pamiętaj też o spotkaniach ze znajomymi i z rodziną, jednak postaw sobie priorytety. Co jest dla Ciebie najważniejsze? Najpierw nauka, a potem przyjemności czy może odwrotnie?
  2. Po drugie zrób porządek w swoim biurku i na regałach z książkami, jeśli nie zrobiłaś tego po zakończeniu poprzedniego roku szkolnego. Dzięki temu zaczniesz nowy rozdział z nowymi siłami i… z porządkiem w pokoju.
  3. Zaplanuj, w jakich zajęciach dodatkowych chcesz brać udział i wpisz je w swój rytm tygodniowy. Nie chodzi tutaj o dodatkowe zajęcia w szkole, ale także o te pozaszkolne, np. basen, nauka gitary czy języków.

Jeśli dobrze zaplanujesz swój dzień i tydzień, dasz radę i zdobyć dużą dawkę wiedzy, i odpocząć. Kluczem do sukcesu jest planowanie i trzymanie się planu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content