fbpx

Prezenty dla gości weselnych

Prezenty dla gości weselnych to jedna z rzeczy, o które musi zadbać para młoda. Te drobne upominki rozdaje się gościom na zakończenie przyjęcia. Można też postawić je przy talerzach na samym jego początku.

Upominki dla gości weselnych

Organizacja ślubu i wesela wiąże się z wieloma elementami. Trzeba pomyśleć o każdym drobiazgu, jeśli chcemy zabłysnąć lub jak najlepiej zaprezentować się przed gośćmi, których przecież zapraszamy na takie wydarzenie raz w życiu.

Nasi goście zastanawiają się, jaki pomysł na prezent ślubny najbardziej przypadnie do gustu parze młodej. Z kolei para młoda szuka małej niespodzianki dla swoich gości.

Chcesz podziękować gościom za przybycie w sposób oryginalny czy może raczej symbolicznie? W zależności od Twojego podejścia możesz wybierać spośród dwóch grup prezentów dla gości weselnych.

Symboliczne prezenty dla gości weselnych

Standardowe, najczęściej wybierane upominki dla gości weselnych też mogą być oryginalne. Wystarczy, że je spersonalizujesz, a pamiątka będzie wyjątkowa i będzie przypominać waśnie o Waszym dniu.

Oto pomysły na prezent dla Twoich gości weselnych:

 1. personalizowane krówki – na papierku cukierka możesz umieścić Wasze zdjęcie lub po prostu imiona i datę ślubu; będzie to prezent, ale nie pamiątka, bo papierek z cukierka prawdopodobnie szybko wyląduje w koszu; tak czy inaczej pomysł bardzo dobry,
 2. ciasteczko z wróżbą – również prezent możliwy do spersonalizowania, cechy charakterystyczne – jak wyżej,
 3. pudełeczka z cukierkami,
 4. magnes na lodówkę – takie prezenty dla gości weselnych na pewno zostaną z nimi na dłużej i będą przypominać o dniu Waszego ślubu za każdym razem, kiedy ktoś sięgnie do lodówki,

Droższe prezenty dla gości weselnych

Jeśli zależy Ci na tym, żeby obdarować swoich gości czymś więcej niż tylko symbolicznym upominkiem, spójrz na poniższe propozycje:

 1. mała buteleczka z alkoholem domowej roboty (np. nalewką),
 2. słoiczki z miodem lub konfiturami,
 3. personalizowane bombki na choinkę – to upominek trafiony w okresie świątecznym,
 4. ręcznie robione mydełka zapachowe,
 5. miniatury kosmetyków, np. żeli pod prysznic lub kremów – odpowiednio dla kobiet i mężczyzn,
 6. otwieracze do butelek w formie klucza lub dowolnie wybranego innego kształtu,
 7. pojemniczki z bańkami mydlanymi,
 8. personalizowane okrągłe drewniane podkładki (np. na kubek),
 9. sadzonki roślinek,
 10. probówki z dobrej jakości herbatą.

Pomysłów na prezenty dla gości weselnych jest mnóstwo. Oprócz znanych, najczęściej wybieranych upominków istnieje też cała masa takich, które jeszcze nikomu nie przyszły do głowy. Co Ty podarujesz swoim gościom?

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content