fbpx

Prezent na rocznicę ślubu

Prezent na rocznicę ślubu

Prezent na rocznicę ślubu można kupować co roku, a można też tylko na te okrągłe rocznice. Brakuje Ci pomysłu? Zerknij poniżej na nasze podpowiedzi.

Każda kolejna rocznica ślubu to możliwość obdarowania kochanej osoby prezentem, który nie pasuje do innej okazji. A może wręcz przeciwnie – może to jeszcze jedna okazja do kupienia praktycznego prezentu? Jakkolwiek byśmy o tym nie myśleli, jedno jest pewne: pomysł trzeba mieć.

Rocznica ślubu – nazwy

Nazwy rocznic ślubu odnoszą się do różnych materiałów. Im większa liczba, tym wyższej jakości materiał pojawia się w nazwie.

 1. Papierowa
  2. Bawełniana
  3. Skórzana
  4. Kwiatowa
  5. Drewniana
  10. Cynowa
  15. Kryształowa
  20. Porcelanowa
  25. Srebrna
  30. Perłowa
  40. Rubinowa
  50. Złota
  60. Diamentowa

Niektórzy, wymyślając prezent na rocznicę ślubu, kierują się tymi nazwami. Na papierową rocznicę kupują książkę, na bawełnianą bieliznę, na skórzaną portfel itd. Nie jest to obligatoryjne, ale faktycznie stanowi jakiś pomysł do realizowania co roku.

Jeśli małżonkowie nie celebrują zwykle poszczególnych rocznic, kiedy nadchodzi ta okrągła zwykle skupiają się na niej bardziej. Wtedy obdarowują się nawzajem ciekawymi prezentami, wyjeżdżają na wspólny wypoczynek lub podejmują jeszcze inne inicjatywy. Oto inne pomysły na prezent na rocznicę ślubu:

 1. zestaw skórzany (torebka, portfel, pasek do spodni, rękawiczki),
 2. przelot balonem dla dwojga,
 3. wspólny wyjazd weekendowy,
 4. weekend w SPA,
 5. wspólna sesja fotograficzna,
 6. bon do Ikei,
 7. piękna sukienka/piękna koszula,
 8. butelkowy zestaw wina,
 9. voucher na degustację płynnej czekolady,
 10. prenumerata ulubionego czasopisma.

Prezent na rocznicę ślubu dla znajomych

A jeśli małżonkowie swoją okrągłą rocznicę chcą świętować wspólnie z rodziną i znajomymi, także wypada pojawić się z prezentem. Prym wiodą w takim przypadku wszelkiego rodzaju podarunki personalizowane – z datą ślubu lub datą rocznicy, z imionami jubilatów, z własnymi tekstami życzeń. Jest to faktycznie dość oryginalny pomysł, jednak nie można przesadzić. Wydanie fortuny na personalizację czasami jest przerostem formy nad treścią.

Pamiętaj, że prezent ma jubilatom sprawić przyjemność. Postaraj się, by był przyjemny w odbiorze, a jednocześnie przydatny.

Pomysły na prezent na rocznicę ślubu dla znajomych (są to pomysły mieszane, w różnych przedziałach cenowych)

 1. wyciskarka do owoców,
 2. album ze zdjęciami z przeszłości, które znajdziecie w swoich zbiorach (mają się różnić od tych, które jubilaci sami posiadają),
 3. zestaw ręczników,
 4. pościel pasująca do aranżacji sypialni,
 5. voucher na atrakcję dla dwojga, np. na masaż tajski, skok ze spadochronem.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content