fbpx

Prezent na komunię

Prezent na komunię

Prezenty na komunię to szeroko komentowany temat. Poniżej podajemy kilka pomysłów na proste i przydatne podarunki dla dzieci pierwszokomunijnych. 

Prezenty na komunię – efektowne czy proste?

Prezent na komunię to temat, który doczekał się intensywnego komentowania, zwłaszcza w sieci. Chodzi głównie o zarzuty – choć trudno stwierdzić, do kogo skierowane. Prezenty na komunię są często bardzo efektowne i drogie. Goście, zwłaszcza rodzice chrzestni, prześcigają się w wymyślaniu oryginalniejszych podarunków. 

Nie można wrzucać wszystkich (rodziców, chrzestnych i dzieci) do jednego worka, twierdząc, że ważniejsze od samego duchowego przeżycia stają się prezenty i koperty. Fakt jest jednak taki, że mamy coraz większe możliwości i pozwalamy sobie na drogie prezenty, co nie pozostaje bez wpływu na obdarowywane dzieci. 

Ten artykuł został napisany dla tych, którzy nie czują potrzeby kupowania drogich prezentów, a chcieliby pozostawić dziecku jakąś pamiątkę. Zerknij na poniższe pomysły na prezent komunijny. 

Prezent na komunię – pomysły dla chłopca i dziewczynki

 1. Personalizowany album na zdjęcia – to świetny pomysł, aby umożliwić dziecku schowanie wspomnień z tego dnia w jednym miejscu. 
 2. Prenumerata czasopisma o tematyce religijnej, geograficznej lub innej – jeśli wiesz, że dziecko lubi rozszerzać swoją wiedzę z różnych dziedzin, będzie to doskonały pomysł na wsparcie jego rozwoju.
 3. Pięknie wydane Pismo Święte – to prezent, który, można powiedzieć, musi pojawić się wśród komunijnych prezentów. Przed zakupem warto się zorientować, o ile to możliwe, czy prezent się nie powtórzy.
 4. Medalik z wizerunkiem Matki Boskiej.
 5. Zegarek – to chyba najpopularniejszy prezent na komunię od wielu, wielu lat. 
 6. Kurs językowy.
 7. Obraz na ścianę z aniołem stróżem.

Prezent na komunię dla dziewczynki

Dodatkowo prezenty można podzielić w zależności od tego, czy będą służyć chłopcu, czy dziewczynce. Oto pomysły na prezent na komunię dla dziewczynki: 

 1. kolczyki,
 2. pierścionek,
 3. bransoletka,
 4. rolki.

Prezent na komunię dla chłopca

 1. krzyżyk na ścianę do pokoju,
 2. prosty aparat fotograficzny,
 3. książki, np. trylogia „Władca pierścieni”, „Opowieści z Narni” lub też zestaw lektur szkolnych,
 4. gry planszowe (niekoniecznie edukacyjne).

Jako gość na przyjęciu komunijnym musisz pamiętać, że Twój prezent nie może przesłonić istoty tego dnia. Ma on przede wszystkim wymiar duchowy, a zadaniem prezentów jest wyłącznie podkreślenie świątecznej atmosfery, jaka się z nim wiąże. 

*Powyższe prezenty zostały zakwalifikowane do konkretnych kategorii (dla chłopca/dziewczynki) w całkowicie subiektywny sposób. Można je oczywiście dopasować i indywidualnie do dziecka.

Zobacz także inne inspiracje:

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content