fbpx

Porowatość włosów. Jak rozczesać włosy?

Porowatość włosów. Jak rozczesać włosy?

Jak rozczesać włosy, które się puszą, plączą i doprowadzają niemal do płaczu? Zadbaj o prawidłową ich pielęgnację i skorzystaj z właściwych kosmetyków.

Rozczesywanie długich włosów nie jest łatwe. Szczególnie trudne okazuje się to po ich umyciu, kiedy stają się jeszcze bardziej splatane przez samo mycie i pocieranie ręcznikiem. Porowatość włosów jeszcze utrudnia tę czynność, dlatego warto wiedzieć, jak zadbać o swoje włosy.

Porowatość włosów a rozczesywanie

Jak rozczesać włosy po umyciu, aby nie stracić przy tym ich połowy? Za platanie się i trudności z rozczesywaniem może odpowiadać porowatość włosów, czyli rozchylenie łusek włosa (podobnie jak w przypadku otwartej szyszki). Takie włosy trudno wygładzić, puszą się, a traktowanie ich suszarką tylko pogarsza sytuację.

Pierwszym sposobem na to, jak rozczesać włosy cechujące się porowatością, jest spłukiwanie ich zimną wodą podczas mycia. Zimna woda nie otworzy łusek, zostaną one zamknięte. Stosowanie olejów do wygładzania włosów to kolejny sposób. Dzięki nim łuska włosa stanie się uszczelniona, przez co nie nasiąknie wodą, a włosy nie będą się puszyć. Dzięki temu i po myciu, i w ciągu dnia będzie można je z łatwością rozczesać. Dodatkowo, dobrze dbając o porowate włosy, nie będziesz się martwić, że na grzebieniu czy szczotce stale pojawia się mnóstwo wyrwanych włosów.

Jak rozczesać włosy po myciu?

Żeby łatwiej było rozczesać włosy, warto się postarać, aby po prostu nie poplątały się za bardzo. Zaczynamy już podczas samego mycia, starając się bardzo delikatnie pocierać włosy podczas mycia. Należy myć je powoli, co zminimalizuje ryzyko poplątania.

Podobnie w przypadku wycierania ręcznikiem. Najlepiej przyłożyć go do włosów i delikatnie przycisnąć zamiast pocierać. Pocieranie sprawi, że pojawią się kołtuny, a to będzie bardzo trudne do rozczesania.

Rozczesując włosy po myciu, pamiętaj o tym, by zacząć od dołu i małymi kroczkami zbliżać się do góry. Najpierw rozczesz krótki fragment włosów u dołu, a kiedy ten będzie już rozczesany, dołóż kolejny fragment i tym razem rozczesuj je razem. I tak aż do góry. Dzięki temu podczas samej czynności czesania nie dołożysz sobie dodatkowych splątanych włosów i wszystko pójdzie jak z płatka.

Jak rozczesać włosy? Kosmetyki

Istnieje gama różnych kosmetyków do pielęgnacji włosów, które mogą ułatwić rozczesywanie. Szukaj kosmetyków, których nazwa informuje, że są przeznaczone do splątanych włosów lub ułatwiają rozczesywanie. Nie będziemy tutaj podawać konkretnych nazw kosmetyków, ponieważ każda z Was musi wybrać właściwy kosmetyk dla siebie. Dopasuj kosmetyki do rodzaju swoich włosów – najlepiej porozmawiaj na ten temat ze swoim fryzjerem. Samodzielne szukanie może się okazać nietrafione, a przy tym włosy będą narażone na niepotrzebne negatywne przejścia.

Warto postawić na szampony o naturalnym składzie, które sprawiają, że włosy lepiej się układają. Kolejny krok to odżywka. Należy ją nałożyć po umyciu włosów i po kilku minutach spłukać (w zależności od instrukcji na opakowaniu). Regularnie poddawaj włosy olejowaniu, dzięki czemu będą wygładzone i lśniące, a to zmniejszy puszenie się.

Jak dbać o włosy, by nie puszyły się i łatwo się rozczesywały? Ważna jest systematyczność w pielęgnacji oraz dobór odpowiednich kosmetyków.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. 14 stycznia 2021

    […] Porowatość włosów. Jak rozczesać włosy? […]

Dodaj komentarz

Skip to content