fbpx

Pomysły na malowanie paznokci

Pomysły na malowanie paznokci

Pomysły na malowanie paznokci to obecnie stały trend. Zadbane paznokcie są atrybutem każdej kobiety. Zwracamy szczególną uwagę na to, jak wyglądają. Zależy nam na estetycznym i przyciągającym uwagę wyglądzie. Równie ważne jest dobre samopoczucie nas samych, a zadbane paznokcie potrafią wpłynąć na nie jak nic innego.  

Pomysły na malowanie paznokci w domu

Część kobiet tradycyjnie wybiera się do kosmetyczki, która profesjonalnie zadba o ich paznokcie, za każdym razem nakładając nowy kolor z ciekawym zdobieniem. Ale nie wszystkie mamy na to czas. Nie wszystkie też chcemy poddawać się systematycznie działaniu lamp UV i LED.

Dla tych kobiet, którym zależy na pięknych paznokciach, a które jednocześnie chciałyby dbać o nie samodzielnie, w domu mamy kilka ciekawych propozycji. Przedstawiamy pomysły na malowanie paznokci na różne okazje.

Pomysły na malowanie paznokci w lecie

Lato to czas, kiedy możemy sobie pozwolić na nieco oddechu od codzienności. Możemy poszaleć także na paznokciach. Pomysły na malowanie paznokci w lecie są następujące:

  1. Paznokcie w kolorach tęczy
źródło: youtube.pl

Różnokolorowe paznokcie świetnie sprawdzą się na wakacyjnym wyjeździe. Morze, plaża i mnóstwo kolorów będą ze sobą doskonale współpracować.

Możesz wybrać opcje kilku kolorów na jednym paznokciu lub pomalowanie każdego na inny kolor. Dodaj do tego nieco brokatu i możesz jechać na wakacje.

  • Paznokcie ombré
źródło: kobieta.wp.pl

Ombré to bardzo elegancki sposób malowania paznokci. Prostota w nieco odważniejszym ujęciu. Możesz dobrać dwa zupełnie różne kolory (np. pomarańczowy i zielony) lub stonowane (np. różowy i biały). Cieniowanie kolorów odbywa się przy użyciu gąbki kosmetycznej, nakładając na nią niewielką ilość lakieru.

  • Paznokcie w groszki

Do zrobienia paznokci w kropki możesz wykorzystać specjalne naklejki na paznokcie.

Pomysły na malowanie paznokci na wesele

Kiedy już wiemy, jak się ubrać na wesele, już wybrana czas pomyśleć nad paznokciami. Oto kilka pomysłów:

  1. Koronkowe paznokcie
źródło: chillizet.pl

Jako że koronka jest w modzie, i Twoje paznokcie mogą być nią ozdobione. Wykorzystaj do tego naklejki na paznokcie.

  • Proste zdobienia czarno-białe
źródło: www.mymixoflife.pl

Takie kolory muszą pasować do weselnej sukienki lub dodatków. Na połowę paznokcia nałóż jeden kolor, na drygą połowę – drugi. Aby środek nie był nierówny, rozprowadź igłą miejsce połączenia w artystyczne zawijasy.

Pamiętaj o wybieraniu dobrej jakości lakierów do paznokci. Nakładanie koloru zacznij od pomalowania paznokci bazą, która je zabezpieczy. Na to nałóż konkretny kolor (najlepiej dwie warstwy), a ostatnią warstwą niech będzie utwardzacz. Najlepiej sprawdza się używanie utwardzacza tej samej marki co lakier. Do pięknych paznokci dobierz makijaż ślubny lub weselny, a będziesz się czuć doskonale przez całą noc.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content