fbpx

Pomysł na randkę małżeńską – dlaczego warto mieć stały punkt w kalendarzu poświęcony waszemu związkowi?

Pomysł na randkę jako stały punkt Waszego kalendarza pozwoli Wam pielęgnować uczucie – nawet jeśli jesteście już kilka dobrych lat po ślubie.

Pomysł na randkę musi być!

Pomysł na randkę 5 lat po ślubie to zadanie nie do wykonania? W Wasz związek wkradła się nuda? Spędzacie ze sobą zbyt mało czasu i nie macie pomysłów, jak urozmaicić sobie codzienność? Wyjaśnimy Wam, dlaczego warto mieć stały punkt w kalendarzu poświęcony Waszemu związkowi. Romantyczna kolacja raz w miesiącu albo wspólny spacer pomogą Wam trzymać się blisko siebie i ciągle czuć świeżość – tak, jakbyście dopiero się poznali.

Bycie w związku małżeńskim ma to do siebie, że często wpada się w rutynę lub nie ma się ochoty na wspólne spędzanie czasu, kiedy przytłaczają obowiązki. Trzeba wiedzieć, że rutyna i brak chęci do inicjowania ciekawego spędzania czasu, a także brak czasu tylko dla siebie to częsta przyczyna kryzysów w małżeństwach.

Poświecenie jednego dnia w miesiącu na spotkanie małżeńskie odbije się pozytywnym echem na Waszym związku. Będziecie mieć pewność (wręcz namacalną), że wciąż jesteście dla siebie ważni, będziecie mieć szansę porozmawiać o tym, co Was trapi, odpoczniecie od obowiązków. Mając świadomość, że gdzieś tam w kalendarzu jest taki dzień przeznaczony tylko dla Was, łatwiej jest znosić codzienne obowiązki, rozstania i tęsknotę.

Pomysły na randkę po porodzie

Okres poporodowy to dość trudny czas dla małżeństwa. Nowa rzeczywistość, a do tego zmaganie się z ewentualnymi dolegliwościami. Po porodzie – wiadomo, romantyzm trochę spada, bo pojawia się ktoś, kto całkowicie pochłania codzienność kobiety.

Mając świadomość, że na początku będzie trudno (bo przecież także organizm musi dojść do siebie, a trwa to przynajmniej 6 tygodni), warto jeszcze przed porodem ustalić sobie czas dla siebie. Dobrze jest wcześniej zapytać dziadków lub ciocie, czy nie zechcieliby poświęcić wnukowi dwóch godzin w miesiącu, i w tym czasie zorganizować wieczór sam na sam. Może to być romantyczna kolacja albo obejrzenie dobrego filmu, albo po prostu spędzenie czasu razem przy dobrym winie (a dla karmiących przy dobrej herbacie). W tym czasie rozmawiajcie o Waszych uczuciach, o tym, co będziecie robić, kiedy dziecko przestanie mieć kolki, zakończy ząbkowanie albo zacznie chodzić. Rozmawiajcie o sobie, mówcie o trudnościach i o tym, co piękne.

Im więcej czasu spędzicie tylko we dwoje, tym szczęśliwsze będzie Wasze małżeństwo. Z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii wynika, że najwięcej małżeństw, które przetrwały kryzys po porodzie, to te, które chodziły na randki przynajmniej raz w miesiącu!

10 pomysłów na randkę z mężem

W randkowaniu z mężem chodzi przede wszystkim o to, żeby się dobrze bawić i spędzić trochę czasu ze sobą. Podpowiadamy, jakie pomysły na randkę zrealizować, żeby… żyło się Wam razem przyjemniej.

  1. Wyjście do SPA (lub urządzenie go w domu).
  2. Dzień wolny od pracy i od innych osób – dzieci poślijcie do dziadków, wyłączcie telefony i spędźcie spokojny dzień tylko we dwoje.
  3. Wyjście do knajpy z karaoke.
  4. Wieczór z grami planszowymi.
  5. Podróżowanie po mieście autobusem – bez celu.
  6. Wspólne gotowanie.
  7. Wyjście co zoo lub aquaparku.
  8. Bilard.
  9. Wyjście na siłownię.
  10. Zorganizowanie sesji fotograficznej we dwoje.

Randkujcie 5, 10 i 50 lat po ślubie. To gwarancja dobrej relacji.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz