fbpx

Polubić własne ciało

Kompleksy to słowo, które przewija się w kobiecej świadomości pewnie od czasów dojrzewania. Pojawia się ono, ponieważ otoczenie wmawia nam, że według obiegowej opinii powinnyśmy je mieć, ale też często zdarza się, że faktycznie pojawiają się jakieś mankamenty urody, które wolałybyśmy pewnie ukryć. Czy da się je zwalczyć?

Negatywne podejście do swojego ciała

Jest wiele kobiet, które czuje się nieatrakcyjnie ze względu na różne wady ciała, których często ktoś postronny w ogóle nie zauważa. Pojawia się problem, ponieważ za często dąży się do posiadania ciała perfekcyjnego, a mało która kobieta pozwala sobie na przyjęcie prawdy, że takie ciało zwyczajnie nie istnieje. Jak poradzić sobie z takimi uprzedzeniami do siebie samej? Czy jest to w ogóle możliwe? A jeśli tak, to w jakim wieku zacząć starania o zmianę podejścia do samej siebie?

O radzeniu sobie – w punktach

Przede wszystkim warto zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem i nie próbować na siłę zmieniać tego, czego się zmienić nie da. Oczywiście, jeśli można coś poprawić za pomocą kosmetyków, to trzeba spróbować, ale już operacja plastyczna krzywego nosa może nie być dobrym wyjściem dla większości kobiet – wtedy po prostu trzeba się pogodzić, że „taki już mam urok”.

Do tego samego punktu, jakim jest zwykłe zadowolenie z siebie, można jeszcze dodać szukanie plusów, jakie niesie nam ciało. A na pewno jest ich niemało – jeśli w tym miejscu ich nie ma, to na pewno znajdą się kawałek dalej. Po jakimś czasie okaże się, że faktycznie jest się z czego cieszyć i czym chwalić. A stąd już niedaleka droga do pełnej satysfakcji.

Trzeba też pamiętać, że ciało się zmienia i na różnych etapach życia dają o sobie znać pewne zmiany, które trudno zatrzymać. Tutaj także trzeba sobie uświadomić, że każdy etap to coś nowego, a każdą taką nowinkę trzeba będzie zaakceptować.

Warto też otaczać się gronem koleżanek, które potrafią pocieszyć i zaakcentować to, co dobre w naszym wyglądzie. Często widzą one więcej, bo patrzą obiektywnie, z boku. Z uprzedzeniami wobec swojego ciała zawsze można sobie poradzić – nie ma określonego wieku, który pozwala w lepszy sposób przygotować swoje postrzeganie na akceptację. Można to zrobić w każdym wieku, bo w zasadzie każdy czas jest dobry, aby coś zmienić.

Ciało, nawet jeśli nieidealne, nie może być wrogiem kobiety. To jej broń w walce o swoje samopoczucie każdego dnia.

Wygląd dla kobiety stanowi bardzo ważny aspekt życia. O ile podejście do tego nie jest przesadzone, to właśnie wygląd sprawia, że kobieta czuje się pełna energii, pewna siebie i zachwyca sobą otoczenie. Dlatego tak ważne jest zrozumienie, że ze wszystkiego, co zostało nam dane, można uczynić coś pięknego – wszystko zależy od podejścia.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content