fbpx

Pilea – kwiat pieniążek – chinese money plant

pieniążek - pilea - chinese money plant

Pilea (znana również jako kwiat pieniążek, pilea peperomioides lub chinese money plant) to przepiękna doniczkowa roślina, której listki przypominają kształt monety.

Kwiat pieniążek – pilea

Pilea peperomioides to jeden z najpopularniejszych kwiatów doniczkowych. Stanowi jeden z ponad 700 gatunków rośliny pilea, którą zakwalifikowano do gatunku pokrzywowatych. Pieniążek nie jest kwiatem wymagającym, a z jego uprawą poradzą sobie nawet amatorzy. To także sprawia, że kwiat pieniążek to doskonały pomysł na prezent. Tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę jego symbolikę i zaprezentujemy w odpowiednim kontekście! Roślina pochodzi z południowej części Chin, stąd też niekiedy występuje jako chinese money plant.

Co ciekawe – pilea przez niektórych jest określana jako roślina misjonarska. Wynika to z faktu, że w 1945 r. została sprowadzona do Europy przez Agnara Espegrena – norweskiego misjonarza. Inne źródła podają jednak nieco inną historię, zgodnie z którą George Forrest natknął się na nią już w 1096 r. w górach chińskiej prowincji Yunnan.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content