fbpx

Pierwszy taniec. Dla szukających oryginalnych pomysłów

Pierwszy taniec. Jedno z najpiękniejszych wspomnień w życiu. Dobierz piosenkę tak, aby podobała Ci się nawet za 10 czy 20 lat.

Pierwszy taniec to jedna z najbardziej wyjątkowych chwil na weselu. O ile z tortu czy z oczepin nowożeńcom zdarza się rezygnować, o tyle z pierwszego tańca chyba nigdy! I mimo że nie wszyscy potrafią zatańczyć go profesjonalnie – przecież nie o to chodzi. Najważniejsze tutaj jest wspólne zatańczenie po raz pierwszy w rytm najpiękniejszej piosenki, która będzie się Wam kojarzyła z własnym weselem już do końca życia.

Piosenki na pierwszy taniec

Jeśli marzysz o tym, żeby Twoja piosenka na pierwszy taniec nie była oklepana, to poświęć trochę więcej czasu na jej znalezienie. Postaw też na spontaniczność. Siedząc przed komputerem i szukając pomysłów na siłę, tylko się sfrustrujesz. Daj się zaskoczyć!.

Albo nie szukaj, tylko po prostu zastanów się, która piosenka jest Wam bliska. Do której tańczyliście na pierwszej randce? Przy której przyszły mąż Ci się oświadczył? Albo która jest Waszą ulubioną? Pamiętaj, że to nie musi być hit ostatniego lata ani coś, co wszyscy znają i nucą w drodze do pracy. Jeśli zdecydujesz się na coś popularnego, to na kilku następnych weselach także możesz ją usłyszeć. A wtedy co w niej będzie wyjątkowego?

A jeśli do wesela zostało już niewiele czasu, a Ty ciągle nie wiesz, co zatańczycie – pomoże Ci poniższa lista.

Oryginalne piosenki na pierwszy taniec

Nie czytaj list najpopularniejszych piosenek na pierwszy taniec. Znajdziesz tam to, co wszyscy znają. Masz się dobrze zaprezentować przed swoimi gośćmi – to fakt. Ale wcale nie musisz wybierać piosenki, która im się podoba. Zaskocz ich oryginalnością. Największą nagrodą będą pytania, co to za piosenka, do której tak pięknie zatańczyliście.

Oto ciekawe pomysły na piosenki na pierwszy taniec:

 1. Green Day – Last Night On Earth
 2. Anita Baker – Sweet Love
 3. Garou – Gitan
 4. Christina Perri – A Thousand Years
 5. Michał Bajor – Taka miłość
 6. Michał Bajor – Moja miłość największa
 7. Zbigniew Wodecki i Zdzisława Sośnicka – Z Tobą chcę oglądać świat
 8. Zbigniew Wodecki – Oczarowanie
 9. Robert Janowski i Katarzyna Skrzynecka – Ten, którego kocham
 10. Paweł Domagała – Weź nie pytaj
 11. Edyta Geppert – Szukaj mnie
 12. Andrzej Piaseczny – Wszystko dobrze
 13. Czerwone Gitary – Słowo jedyne Ty
 14. Czerwone Gitary – Lecz tylko na chwilę
 15. Beata Bartelik – Sen na pogodne dni

Piosenki na pierwszy taniec – których nie wybierać?

Z tymi piosenkami w obcych językach trzeba uważać. Kto by chciał tańczyć do pięknej piosenki o… nieszczęśliwej miłości. Strzeżcie się tytułów, które sugerują wielką piękną miłość, np. Almost Lover  czy White Horse.

Zresztą i w polskich piosenkach nie brak niespodzianek. Jeden z najpopularniejszych utworów na pierwszy taniec – Windą do nieba – tylko w refrenie brzmi jak piosenka dla szczęśliwej pary: Już mi niosą suknię z welonem, już Cyganie czekają z muzyką. Tylko że… ta pani wcale nie chciała wychodzić za mąż: Ja go nie kocham, taka jest prawda.

Podobnie w piosence Mamo, ja nie chcę za mąż. Już sam tytuł sugeruje, że nie nadaje się na pierwszy taniec.

Pierwszy taniec zapamiętacie do końca życia. Sprawcie, żeby był naprawdę wyjątkowy, wybierając piosenkę specjalnie dla siebie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content