fbpx

Pielęgnacja twarzy – zrób to dobrze!

Pielęgnacja twarzy to priorytet każdego dnia. Nie wystarczy, że usuniemy makijaż odpowiednim płynem, a twarz umyjemy wodą. O czym zapominamy, a nie powinnyśmy?

 

Zobacz również: Pielęgnacja twarzy w jesienne wieczory

Pielęgnacja twarzy bez peelingu? Zapomnij…

…pod warunkiem, że wieczorem! Nasza twarz to nasz skarb i właśnie tak powinnyśmy o nią dbać. Peelingi złuszczają naskórek, usuwając tym samym martwe komórki. Dlaczego używamy peelingu tylko na noc? Dlatego, że pozwalamy wtedy wniknąć aktywnym substancjom wgłąb naszej skóry, a pozbawiona warstwy ochronnej skóra, nie jest w nocy narażona na zanieczyszczenia i promienie UV. Zbyt częste peelingi mogą podrażnić naszą skórę, dlatego ograniczmy ten rytuał do 2 – 3 razy w tygodniu.

 

Pielęgnacja twarzy to odpowiednie oczyszczanie!

Wieczorny demakijaż to wbrew pozorom nie tylko usunięcie kosmetyków. To również oczyszczenie twarzy ze wszelkich zanieczyszczeń i potu, na które narażone jesteśmy przez cały dzień. Dzięki odpowiednim preparatom i przede wszystkim – odpowiednim wykorzystaniem ich pozwalamy naszej skórze oddychać i zapobiegamy zatykaniu porów i tworzeniu się zaskórników!

Raczej nie pomylę się mówiąc, że każda z nas wie, że demakijaż zaczynamy od oczu. Nasączony odpowiednim płynem wacik przykładamy do powiek i przeciągamy od kącika oka. Pamiętajmy jednak o tym, że skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego nie możemy jej naciągać. Powoduje to przyspieszenie powstawania zmarszczek – a tego już na pewno każda z nas chce uniknąć!

Kolejne partie twarzy zmywamy kolistymi ruchami – od policzków przez podbródek i szyję aż po samo czoło! Następny krok to żel lub pianka do mycia, która zmyje pominięte w poprzednich czynnościach nieczystości.

 

Pielęgnacja twarzy – tonizacja i nawilżanie

Tonik do twarzy to ostatni etap oczyszczania i zarazem pierwszy nawilżania. Dokładnie doczyszcza wszelkie pozostałości po poprzednich preparatach jednocześnie zapobiegając wysuszeniu skóry twarzy. Dzięki niemu kolejne stosowane kosmetyki lepiej się wchłaniają a nasza twarz jest doskonale odżywiona.

 

Pielęgnacja twarzy kończy się na nałożeniu odpowiedniego kremu lub olejku. Oczywiście te kosmetyki powinny być mocno dopasowane do rodzaju naszej skóry, w końcu cera sucha, mieszana lub tłusta potrzebują czegoś zupełnie innego! Musimy również zwracać uwagę na to, że nie wszystkie kosmetyki możemy stosować na wszystkie partie twarzy. Tak samo sprawa się ma ze sposobem ich nakładania. Kremy pod oczy wklepujemy, zaś w pozostałe części najpierw wmasowujemy opuszkami palców, a później wklepujemy.

Przeczytaj również: Zrób sobie krem…

 

Podsumowując – poświęcony czas na zmycie makijażu powinien być równy temu, który poświęcamy na nałożenie. Jeden preparat to stanowczo za mało! Nasza skóra potrzebuje więcej czułości i skupienia. Po ciężkim dniu potrzebujemy regeneracji, czyli dokładnie tak samo jak skóra twarzy. Pamiętajmy więc, że odpowiednia pielęgnacja twarzy to klucz do jej blasku!

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. 3 października 2018

    […] osób wie, jak ważne jest przemycie twarzy czystą wodą po wykonaniu jakichkolwiek zabiegów kosmetycznych na twarzy. Zapobiega podrażnieniom, pozostawia skórę czystą. W płynach micelarnych znajdują się […]

Dodaj komentarz