fbpx

Perfekcyjna pani domu i kilka trików, o których nie wiedziałaś

perfekcyjna pani domu - WLUSTRZE - grafika tytułowa (19)

Perfekcyjna pani domu zna wiele sposobów na to, jak ułatwić sobie dbanie o dom. Niektóre pomysły i domowe pomoce są zaskakująco genialne, inne zaskakują swoją prostotą.

Perfekcyjna pani domu – proste sposoby na porządek

Perfekcyjna pani domu zna się na wszystkim, co domu dotyczy. Ma swoje sprawdzone sposoby na bałagan, na zmywanie naczyń szybko i wydajnie, nawet na spranie nieusuwalnej plamy. I chociaż taka postać nie istnieje (no błagam!), to warto do perfekcji w utrzymaniu domu dążyć. Ale nie przesadzać. Poniżej prezentuję kilka sposobów na łatwiejsze wykonywanie codziennych domowych obowiązków. Sposobów, o których prawdopodobnie nie wiedziałaś.

Zgodnie ze złotą zasadą, którą wyznaje najbardziej znana Perfekcyjna Pani Domu: Dostosuj mieszkanie do siebie, nie siebie do mieszkania. Do dzieła!

Perfekcyjna pani domu prezentuje…

Domowe pomoce zwykle kupisz za grosze w każdym sklepie. Nie musisz inwestować w kolejny nowy gadżet reklamowany jako niezbędny.

Wcale nie musisz wykorzystywać dni wolnych od pracy, aby dać radę z porządkami. Wystarczy wszystko dobrze zaplanować i znajdzie się czas na wszystko. Bez pośpiechu.

 • Mój numer jeden ostatnich tygodni – chusteczki do prania wyłapujące kolor.

Przez przypadek wrzuciłam do prania białe koszulki i nową, dziecięcą, czerwoną sukienkę. Sukienka była mała i jej nie zauważyłam. To był błąd. Domyślacie się, co się stało. Załamana swoją nieuwagą, psioczyłam. Psiocząc, dowiedziałam się, że istnieje coś takiego jak chusteczki do prania wyłapujące kolor. Świetna sprawa! Wrzucasz z niesortowanym praniem jedną jednorazową chusteczkę i nie martwisz się o farbowanie.

I choć jestem zachwycona, kupiłam od razu dwa opakowania i obserwuję wyniki, to nie pozwoliłam, aby nowy gadżet zwiódł mnie całkowicie. Jako perfekcyjna pani domu (albo raczej pretendentka do tego miana) nie wrzucę razem czarnej koszulki i białej eleganckiej koszuli męża. Bardziej przydaje mi się to, kiedy piorę coś nowego i nie wiem, jak się to zachowa w wodzie.

 • Sposób na zapachy w lodówce – kawa

Kawa – żaden nowy gadżet, a jak się przydaje! Wystarczy wsypać do miski garść ziaren kawy i odkryte włożyć do lodówki. Trzeba zmieniać zawartość miski co dwa tygodnie. Kawa doskonale zbiera zapachy ze wszystkich rzeczy, które są w lodówce. Dzięki temu nie będzie problemu z przenikaniem woni. Koniec z serem pachnącym rybą!

wlustrze - perfekcyjna pani domu
 • Lśniące sztućce

Teściowa skomentowała Twoje zaśniedziałe sztućce? I niedługo znowu przyjeżdża? Zaskocz ją! Sztućce połóż na folii aluminiowej, zalej gorącą wodą i dodaj 5 łyżek soli na litr. Po godzinie wyjmij z wody i wysusz. Będą lśniły jak nowe.

 • Czyszczenie dębowych mebli

Kupiłaś drogie, piękne meble dębowe? Myślałaś, że będą ciągle tak samo piękne? Będą, jeśli je odpowiednio wyczyścisz. Co się tu przyda? Nigdy byś na to nie wpadła. Ciepłe piwo. Jeśli przetrzesz dębowe meble szmatką zanurzoną w ciepłym piwie, to nabiorą one połysku i będą wyglądać jak świeżo odebrane.

Triki perfekcyjnej pani domu to proste sposoby na mycie, czyszczenie, usuwanie zapachów. Są o tyle rewelacyjne, że mogą być stosowane w każdym gospodarstwie domowym i to bez kolosalnych wydatków.


Karolina Mrozek | Autor wlustrze.pl

Karolina Mrozek
Polonistka, która nie ubiera spódnic po kostki, korektorka mająca świadomość własnych błędów. Kiedyś zaczynała dzień od kilku stron książki – dziś czyta, kiedy dziecko śpi.
Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. 2 kwietnia 2019

  […] Lubisz mieć w domu porządek? Zadbaj o niego także w lodówce. Warzywa i owoce mają inną przydatność do spożycia niż nabiał czy ketchup. Dlatego producenci lodówek w swoim geniuszu przewidzieli dla tych wszystkich rzeczy odpowiednie miejsce na półce! […]

 2. 3 kwietnia 2019

  […] taka myśl? A może faktycznie tak robisz? To wygląda trochę tak, jak kierowanie się hasłem Po co sprzątać, skoro można zgasić światło? Nie tędy […]

 3. 9 stycznia 2020

  […] Są piękne. Każdy jest tam plastikowy, ale ja kocham plastik, chcę być plastikiem. Ale my jako nowoczesne gospodynie domowe musimy pamiętać o tym, że tworzywa sztuczne nie mają dobrego wpływu na środowisko. Nawet […]

 4. 1 października 2020

  […]  Perfekcyjna pani domu i kilka trików, o których nie wiedziałaś, […]

Dodaj komentarz

Skip to content