fbpx

Paznokcie u stóp, mycie zębów, gorący prysznic, czyli o podstawowych błędach w higienie

Paznokcie u stóp trzeba obcinać, prysznic brać raz dziennie, a zęby myć przed snem. Pewne utarte zwyczaje wynosimy z domu. Nie zawsze zastanawiamy się, czy to, jak dbamy o nasze ciało, na pewno jest dla niego korzystne.

Paznokcie u stóp i inne elementy higieny

Higiena osobista to temat rzeka. Jedno jest pewne – szczególnie ważna jest dla nas, kobiet. Dlatego poniżej kilka podpowiedzi, jakich błędów nie popełniać przy dbaniu o swoje ciało. Paznokcie u stóp, mycie zębów, nakładanie kosmetyków – w każdym z tych elementów higieny osobistej możesz popełniać nieświadome błędy. Od teraz możesz zmienić przyzwyczajenia.

Paznokcie u stóp – wyeliminuj błędy

Jeśli chodzi o paznokcie u stóp, to trzeba o nie dbać tak samo jak o te u rąk. To nic, że rzadziej je widać. Jeśli prawidłowo je skrócisz, nie doprowadzisz do niekorzystnych konsekwencji.

  1. Przede wszystkim nie obcinaj zbyt krótko. To częsta praktyka. Wychodząc z założenia, że im krócej teraz, tym dłużej paznokcie u stóp będą odrastać, robimy sobie krzywdę. Za krótkie obcięcie może powodować wrastanie paznokcia w skórę. Jeśli nie zareagujesz w odpowiednim momencie, może być potrzebny nawet zabieg.
  2. Paznokcie u stóp nie mogą być obcinane na okrągło. Wydaje się, że tak jest łatwiej, bo przecież paznokieć nie rośnie równo? To też może powodować wrastanie. Paznokcie u stóp powinno się obcinać jedynie prosto – do kształtu łopatki.

Inne błędy w higienie osobistej

Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu. I z tego powodu w obawie przed osadem na zębach często szczotkujemy je zaraz po wypiciu kawy. Okazuje się jednak, że mycie zębów bezpośrednio po posiłkach i napojach kwaśnych może osłabić szkliwo. Zęby będą bardziej podatne na ubytki. Po wypiciu kawy trzeba zatem odczekać przynajmniej 30 minut, zanim wyszczotkuje się zęby.

Gorący prysznic w zimowy wieczór? Marzenie po ciężkim dniu. Raz na jakiś czas możesz sobie na to pozwolić, ale pamiętaj, że gorący prysznic otwiera pory, a przez to powoduje utratę wody z organizmu. To nic przyjemnego dla Twojej skóry. Pamiętaj też, że balsam najlepiej nałożyć bezpośrednio po prysznicu. Skóra jest wtedy zmiękczona i najbardziej nadaje się do przyjęcia ożywczych składników z balsamu.

Pośpiech i przyzwyczajenia są powodem tego, że zapominamy o myciu pędzli oraz gąbek do makijażu. Wystarczy przecież kilkanaście sekund, aby je wyczyścić, a dzięki temu przy następnym nakładaniu kosmetyków nie przeniesiemy na twarz bakterii. Umyj je mydłem i wodą i odłóż do wyschnięcia. Tylko tyle.

Nie używaj w łazience telefonu komórkowego. Ta częsta praktyka prowadzi do przenoszenia bakterii z rąk na urządzenie. A z urządzenia na wszystkie inne części ciała i to przez cały dzień. Po skorzystaniu z toalety umyjesz ręce, aby pozbyć się bakterii, ale telefonu nie umyjesz. Naprawdę jest Ci tam tak bardzo potrzebny?

Przestrzegając prawidłowych zasad higieny osobistej, wpływasz na dłuższą metę na zdrowie całego organizmu. Dzięki temu będziesz mieć więcej siły i pewności siebie do podejmowania codziennej aktywności!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content