fbpx

Mądre filmy warte obejrzenia

Mądre filmy warte obejrzenia to miód na… oczy. Czynią świat lepszym, to samo robiąc z naszą codziennością. Po mądrym filmie ma się ochotę przystanąć na chwilę. Zatrzymać się w jednym miejscu i pomyśleć. Miałaś tak? Jeśli jeszcze czegoś takiego nie doświadczyłaś, spróbuj z którąś z poniższych propozycji.

Zastanawiasz się, co warto obejrzeć na Netflixie, bo właśnie trafił Ci się wolny wieczór, który zamierzasz poświęcić na dobre kino? Dwie z poniższych propozycji możesz tam znaleźć. Ostatnia także do obejrzenia online.

Mądre filmy warte obejrzenia – „Cudowny chłopak”

„Cudowny chłopak” – 2017
Ocena na Filmwebie: 7,8
Gatunek: dramat, komedia, film obyczajowy

Cudowny chłopak (2017) - Filmweb
źródło: filmweb.pl

„Cudowny chłopak” to film, który pozostawia po sobie bardzo przyjemne odczucia. Auggie, chłopiec ze zdeformowaną od urodzenia twarzą, miłośnik „Gwiezdnych wojen”, idzie do szkoły, a tam styka się z innymi dziećmi. Jak wiadomo, dzieci – często bardziej niż dorośli – potrafią nieźle dogryźć, a nawet skrzywdzić samym słowem. Auggie postanawia pokazać im, że liczy się nie tylko wygląd, a życie może być piękne nawet bez pięknej twarzy.

Plusem tej produkcji jest obsada aktorska. W rolach głównych m.in. Julia Roberts (jako matka Auggiego) i Owen Wilson (jako ojciec Auggiego). Brawa także za fabułę, która nie jest stereotypowa i zwyczajnie wciąga.

Film jest niezwykle wzruszający, więc przyda się paczka chusteczek. Jest tu miejsce na łzy, ale też na szczery uśmiech. Obok historii samego Auggiego pojawia się też motyw jego starszej, nieco zaniedbywanej przez matkę siostry oraz motyw postaci kolegów i koleżanek ze szkoły, które ściągają maski. Mimo że dużo tu prostych przekazów, które moglibyśmy określić nawet jako banalne, film porywa i daje wiarę, że wszyscy ludzie są z natury dobrzy.

Mądre filmy warte obejrzenia – „Wszystko za życie”

„Wszystko za życie” – 2007
Ocena na Filmwebie: 7,9
Gatunek: biograficzny, dramat, przygodowy

Wszystko za życie (2007) - Filmweb
źródło: filmweb.pl

Christopher jest wybitnym studentem. Po skończeniu nauki podejmuje decyzję, która jest zaskoczeniem dla wszystkich jego znajomych. Zostawia swoje życie, rozdaje pieniądze i łapie stopa, bo chce zacząć nowe życie na Alasce. Czeka go mnóstwo mniej i bardziej niebezpiecznych przygód, które nadają jego życiu sens.

Ta opowieść jest bardzo wzruszająca (jak chyba wszystkie mądre filmy warte obejrzenia), utwierdza w przekonaniu, że każde podejmowane w życiu ryzyko się opłaca i jest po coś.

Mądre filmy warte obejrzenia – „Pokój”

„Pokój” – 2015
Ocena na Filmwebie: 7,9
Gatunek: dramat

Pokój (2015) - Filmweb
źródło: filmweb.pl

Prosta historia, która kryje w sobie ludzkie dramaty. Pięcioletni Jack żyje ze swoją matką w czterech ścianach – pomieszczeniu nazywanym przez nich Pokojem. Zostali tam uwięzieni przez biologicznego ojca chłopca, który dostarcza im jedzenie i ubrania. Nie mają żadnego kontaktu z otoczeniem, dlatego dziecko nie ma pojęcia, że istnieje jakiś inny świat. W pewnym momencie oboje podejmują próbę odzyskania wolności.

Film porusza tematy związane z wychowaniem, miłością matki do dziecka, ale też z podejmowaniem życia w nowo poznanej rzeczywistości.

Po jego obejrzeniu zmieni się Twoje własne spojrzenie na świat.

Mądrych filmów wartych obejrzenia nie brakuje. Okazuje się jednak, że kiedy zamierzasz jeden z nich obejrzeć właśnie tego wieczoru, nie możesz znaleźć niczego odpowiedniego szybciej niż w godzinę. Aby ułatwić Ci sprawę, zapraszamy do zasmakowania w naszych propozycjach. Są wśród nich filmy oscarowe, ale i produkcje, które nie doczekały się tej nagrody.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. 5 czerwca 2020

    […] i uważamy za świetne. Sprawdź, które tytuły już znasz, a które musisz jeszcze nadrobić. Mądre filmy warte obejrzenia to nie tylko te z przesłaniem. Na podstawie poniższych tytułów można wnioskować, że to […]

Dodaj komentarz

Skip to content