fbpx

Kwiaty doniczkowe dla zapracowanych

Kwiaty doniczkowe dla zapracowanych

Kwiaty doniczkowe często wymagają sporo zachodu. Ale można też trafić na takie rośliny doniczkowe, które wystarczy raz na jakiś czas podlać. Te sprawdzą się idealnie dla tych osób, które nie mają czasu na systematyczność w tym zakresie, a jednocześnie nie chcą rezygnować z kwiatów w domu.

Kwiaty doniczkowe mało wymagające – co to znaczy?

Jesteś jedną z tych kobiet, które uwielbiają kwiaty, ale nie potrafią lub nie mają czasu, by o nie dbać? Jest na to sposób! Możesz wybrać taki rodzaj roślin, który nie będzie zbyt wymagający, a jednocześnie pięknie przystroi wnętrze Twojego domu.

To, że kwiaty doniczkowe są mało wymagające, oznacza, że nie potrzebują systematycznej pielęgnacji, a i tak będą dobrze wyglądać. Nie tak łatwo je zniszczyć czy ususzyć. Oczywiście nie oznacza to, że nie trzeba o nie w ogóle dbać albo całkowicie o nich zapomnieć. Zwykle rośliny doniczkowe, które określamy jako mało wymagające, wymagają mniejszej ilości wody, rzadszego podlewania. A to przecież o podlewaniu najczęściej zapominamy.

Są przecież takie kwiaty doniczkowe stojące na domowych parapetach, które trzeba podlewać codziennie – zwłaszcza jeśli są wystawione na dość mocne działanie słońca. Są też takie, którym wystarczy podlewanie raz w tygodniu albo nawet rzadziej. Właśnie takie warto brać pod uwagę, jeśli zamierza się stworzyć w swoim domu kącik dla kwiatów.

Kwiaty doniczkowe do domu, które wymagają niewiele zachodu, to także te niepotrzebujące nawożenia. Jeśli rośliny nie trzeba systematycznie nawozić, to spory problem masz z głowy (o ile oczywiście nie masz na to czasu).

Kwiaty doniczkowe dla zapracowanych – nazwy kwiatów

Na pewno obiło Ci się o uszy, że jedną z roślin, które nie wymagają systematycznej pielęgnacji, jest kaktus. Kaktusy są najlepszymi przyjaciółmi osób zapracowanych, które nie chcą mieć na głowie dodatkowych obowiązków, a jednocześnie pragną wprowadzić w swoim domu nieco świeżości właśnie za pomocą roślin.

Kaktusy wymagają jedynie podlewania, ale naprawdę rzadkiego! Wystarczy to robić raz w miesiącu albo nawet raz na dwa miesiące. Wszystko zależy od wielkości doniczki, ponieważ kaktusy potrzebują jednorazowego, ale bardzo mocnego podlania. Jeśli doniczka jest duża, przyjmie dużo wody; jeśli mała – przyjmie jej mało, więc kwiat trzeba nieco częściej podlać.

Kolejną rośliną tego rodzaju jest aloes. To sukulent, który potrzebuje niewielkiej ilości wody. Zimą wręcz nie należy go podlewać. Pięknie rośnie, powiększając swoje rozmiary, a dzięki temu kobiety mogą dodatkowo skorzystać z jego właściwości pielęgnacyjnych. Sok wypływający po przełamaniu odnogi aloesu można nakładać na przykład na twarz.

Kolejny sukulent, który można zaproponować zapracowanym, to sansewieria – zielona roślina z żółtymi obrzeżami, która magazynuje wodę w liściach, więc nie potrzebuje częstego podlewania.

I wreszcie znany wszystkim osobom pracującym w biurach zamiokulkas zamiolistny. Może rosnąć niemal wszędzie, nie potrzebuje specjalnej ilości słońca ani specjalnej ilości cienia. Nie wymaga też częstego podlewania – w zasadzie możesz zapomnieć, że masz tę roślinę, a ona i tak będzie rosnąć.

To tylko kilka roślin, które można wybrać, by w domu wprowadzić nieco świeżości. Zielone rośliny odpowiadają za wymianę powietrza, zatem dobrze jest spać w ich otoczeniu. Poza tym dodają ciepła i sprawiają, że dom lub mieszkanie naprawdę wygląda na zamieszkałe.  


Przeczytaj również:

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content