fbpx

Książki o rodzeństwie. Przygotuj swoje dziecko na zmiany

Książki o rodzeństwie. Przygotuj swoje dziecko na zmiany

Książki o rodzeństwie pomogą Ci wytłumaczyć dziecku nadchodzącą nową rzeczywistość. Wybierz tę, która najlepiej odpowiada na Wasze potrzeby.

Książki o rodzeństwie

Oczekiwanie na rodzeństwo to ważny etap życia każdego dziecka. Tak jak parę lat wcześniej zmieniło się życie rodziców, którzy powitali na świecie swoje pierwsze dziecko, tak teraz zmieni się życie właśnie tego dziecka!

Nowy członek rodziny zmieni układ obowiązków, wejdzie z impetem w poukładane ramy dnia. Może też na moment odebrać pewność siebie u pierwszego dziecka, dlatego konieczne jest odpowiednie przygotowanie malucha.

Książki o rodzeństwie pomogą rodzicom przekazać dzieciom, co niedługo zmieni się w ich życiu. Pozwolą poukładać emocje i uczucia i przedstawią podobną sytuację, w jakiej znaleźli się ich rówieśnicy.

Książki o rodzeństwie – 4 propozycje tytułów

Oto kilka propozycji:

  • Anita Głowińska, Kicia Kocia ma braciszka Nunusia – seria o Kici Koci zyskała spore grono wielbicieli wśród dzieci i rodziców. Bohaterka uczy dzieci różnych rzeczy, tłumaczy wady i zalety różnych zachowań. W książeczce o Nunusiu pokazuje, jak przygotowuje się na powitanie nowego członka rodziny, jak radzi sobie z tym, że mama ma dla niej mniej czasu i jak jej pomaga w opiece nad noworodkiem. Książeczka jest cieniutka, wiec można ją czytać i do snu, i przy śniadaniu, i w ciągu dnia, od razu poznając całą historię. Jako że ma cienkie kartki, sprawdzi się raczej dla starszych dzieci.

źródło: taniaksiazka.pl
  • Natalia Minge, Anna Łazowska, Tosia czeka na braciszka – książka w twardej oprawie, z twardymi kartkami, która nadaje się w sam raz dla młodszych dzieci. Przedstawia historie małej Tosi, która przygotowuje się na powitanie braciszka: pomaga rodzicom w zakupach, bawi się z tatą, aby mama mogła odpoczywać, czeka na powrót mamy ze szpitala. Dzięki tak opowiedzianej historii dziecko będzie się czuło pewniej, kiedy i w jego domu zaczną się przygotowania.

źródło: taniaksiazka.pl
  • Agnieszka Bator, Mały miś czeka na braciszka – ciąg dalszy przygód małego misia. Jeśli Twoje dziecko go zna, dobrze jest wykorzystać jego motyw do przekazania informacji o nowym członku rodziny. Książeczka jest dostępna w małym i dużym formacie, z twardymi kartkami.

źródło: taniaksiazka.pl
  • Marta Galewska-Kustra, Pucio umie opowiadać – Pucio i Misia przeżywają ciążę swojej mamy, widzą, jak rośnie jej brzuch, wiedzą, że konieczne jest zrobienie specjalnych zakupów przed narodzinami. Pojawia się radość, ale i smutek – dzieci uczą się radzić sobie ze wszystkimi uczuciami. Seria książeczek o Puciu została pokochana przez dzieci i rodziców w całej Polsce. Książki są nowoczesne i nastawione na rozwój mowy dziecka.

źródło: taniaksiazka.pl

Książki o rodzeństwie to skarbnica wiedzy o uczuciach, które ogarniają dziecko oczekujące na zmiany w życiu swojej rodziny. Pomóż mu dobrze wejść w nowy etap życia.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content