fbpx

Kobiece inspiracje – ozdoby świąteczne

Nadchodzi czas świąteczny, a kto wpisuje się w organizację tego czasu lepiej niż kobiety (no może nie licząc św. Mikołaja, który przecież reprezentuje płeć męską)?

Warto już teraz zastanowić się nad tym, co zrobić, aby w domu panowała odpowiednia atmosfera – szczególnie jeśli chodzi o ozdoby. Można je wykonać samodzielnie albo z dziećmi, co sprawi, że świąteczny nastrój będzie trwał dłużej i okaże się intensywniejszy.

Skąd czerpać pomysły na ozdoby świąteczne?

Podpowiedzi co do wykonywania dekoracji świątecznych można znaleźć na wielu blogach miłośniczek tego rodzaju robótek manualnych. Poniżej zaprezentowane jest kilka ciekawych pomysłów, które może nawet nigdy nie przyszły Wam do głowy. Nie chodzi tutaj o przekazanie konkretnej wiedzy na temat tego, jak się je wykonuje, ale bardziej o zainteresowanie i zaproponowanie paru ciekawych pomysłów na jeszcze większe zaangażowanie w Święta.

Ozdoby choinkowe

Można zacząć od ozdób choinkowych, ponieważ to drzewko jest centralnym punktem zdobniczym w tym okresie. Te elementy także da się wykonać samodzielnie, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić, a przy okazji mieć na choince dokładnie to, co się zamarzy – nawet co roku co innego.

Na pierwszym miejscu – oryginalne płatki śniegu wykonane z patyczków prosto z drzewa. Potrzeba tylko kilka gałązek o jednakowej grubości, pachnącą gałąź z jakiegoś drzewa iglastego, ozdobne guziki no i oczywiście klej. Gałązki należy uformować w kształt płatka śniegu, następnie nakleić w środku krótką zieloną gałązkę i na to nałożyć 3 kolorowe guziczki. W zależności od wielkości, jaką się samodzielnie wybierze, można taką ozdobę zawiesić na choince, ale też zastosować jako samodzielną dekorację do zawieszenia np. na żyrandolu.

Ozdoby świątecznego stołu 

Nie tylko choinka zasługuje na uznanie. Ozdoby można też umieszczać na stołach, parapetach itd. Aby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, można zjeść mandarynkę, a ze skórki zrobić świecznik. Ale nie będzie to takie zwykłe jedzenie mandarynki – trzeba się do tego przygotować, najpierw w delikatny sposób wykrawając mandarynkę ze skórki, nie naruszając jednej i drugiej. U samej góry skórki należy pozostawić otwór wielkości tealighta. Do tak powstałej ozdoby wystarczy włożyć świeczuszkę (jeśli zapachową, to dobrze, aby komponowała się z zapachem owoców cytrusowych) i już.

Nie sposób nie wspomnieć o świątecznym stroiku, który znajduje się chyba w każdym domu. W tym roku nie trzeba go kupować – można go zrobić w domu! Wystarczy wyposażyć się w gąbkę do dekoracji, kwiatowe suszki, korę brzozy, malutkie bombki, szyszki, świecę, wstążkę oraz gałązki choinki. Wszystko to bez specjalnej filozofii trzeba powkładać w gąbkę (pamiętając o tym, że gałązki choinki powinni być jak najniższą warstwą) i stroik gotowy.

Można samodzielnie pomyśleć, co sprawdziłoby się jako ozdoba świąteczna w naszym domu. Dzięki temu da się żywiej włączyć w tworzenie atmosfery świątecznej i ucieszyć członków rodziny całkowitymi nowościami w tym zakresie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content