fbpx

Jaki polski film warto obejrzeć?

Jaki polski film obejrzeć? wlustrze.pl

Jaki polski film warto obejrzeć? Jest ich naprawdę sporo. W tej publikacji znajdziesz wybrane pozycje, które naprawdę warto znać!

Doskonale wiemy, że polskie kino bardzo często kojarzy nam się z kiepskim dźwiękiem i klimatem PRL-u. Niemniej jednak – w historii naszej kinematografii znajduje się już naprawdę sporo dzieł, które wniosą w Twoje życie przydatne wartości lub przemyślenia. I co najlepsze – dobrych produkcji z roku na rok jest coraz więcej! 

Jaki polski film warto obejrzeć? Dzieła nieznane

Poniżej znajdziesz kilka wybranych propozycji – mniej bądź bardziej znanych – które mogły Ci umknąć. Na naszej liście polskich “must see” jest znacznie więcej filmów, ale o tym opowiemy w innej publikacji z serii filmy warte obejrzenia. W tym artykule skupiliśmy się na kilku pozycjach, w których bardzo istotny jest temat relacji

Wino truskawkowe (reż. Dariusz Jabłoński)

Przewrotnie – rozpoczynamy od filmu, który rzeczywiście nie błyszczy dźwiękiem, a akcja rozgrywa się w specyficznych okolicznościach. Mowa o filmie “Wino truskawkowe” w reżyserii Dariusza Jabłońskiego.

Wino truskawkowe to skupiona na postaciach opowieść, na której pierwszy plan zajmuje warszawski policjant, który rozpoczyna nowe życie w niewielkiej miejscowości (delikatnie rzecz ujmując). 

Dlaczego warto obejrzeć? Wino truskawkowe to spokojne dzieło, które bazuje na prostocie. Jeżeli chcesz oderwać się od codziennego pędu, zdobywania kolejnych celów i wspinaczki po zawodowych szczeblach – ten film pozwoli Ci dostrzec (i być może również docenić) magię najprostszych, codziennych rzeczy. To dobry punkt wyjścia w drodzę po nową perspektywę w życiu.

Dziewczyna z szafy (reż. Bodo Kox)

Ona wiedzie życie przepełnione myślami o samobójstwie i skrywa się w szafie. On jest milczącym autystykiem. Czy ta opowieść może być ciekawa? Zdecydowanie tak!

„Dziewczyna z szafy” prawdopodobnie pomoże Ci docenić piękno relacji.

Moje córki krowy (reż. Kinga Dębska)

Nie sposób opisać, o czym opowiada ten film. Gdybyśmy mieli trzymać się fabuły – prawdopodobnie opis zabrzmiałby jak typowa obyczajowa produkcja, zbudowana na schemacie, który doskonale znamy. 

To historia (nie)zwykłej polskiej rodziny. Tytułowe “krowy” to dorosłe córki zmagające się z problemem poważnych chorób w rodzinie. Nie będziemy spoilerować. Podejdźmy do tego w nieco inny sposób. “Moje córki krowy” to film, podczas którego będziecie mogli się śmiać i płakać. Niemalże jednocześnie.

Mamy nadzieję, że jeżeli szukaliście inspiracji, to macie już przynajmniej jeden nowy pomysł na to, jaki polski film warto obejrzeć.

Miłego seansu i podzielcie się recenzją w komentarzu!

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. 14 czerwca 2020

    […] listy dobrych seriali dla amatorów wieczornych (i nie tylko) seansów w domowym zaciszu. A jaki polski film warto obejrzeć? W tej kwestii też […]

Dodaj komentarz