fbpx

Jaki film obejrzeć z chłopakiem i nie zrazić go?

Jaki film obejrzeć z chłopakiem? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, bo to zależy od wielu czynników. Przede wszystkim, co ty lubisz oglądać, co lubi oglądać chłopak (albo raczej, czego nie lubi oglądać), ile macie czasu i na co macie ochotę. Poniżej kilka praktycznych rad, dzięki którym nie zrazicie do siebie faceta.

Dla każdego coś… innego

Utarło się, że film do obejrzenia z chłopakiem jest komedią romantyczną albo melodramatem wyciskającym łzy. Problem w tym, że ze świecą szukać faceta, który sam zaproponuje takie rozwiązanie. Przecież gatunków filmów jest mnóstwo! Komedii, thrillerów, dramatów, horrorów czy filmów fantastycznych nakręcono całą masę, więc po co męczyć go na okrągło komediami romantycznymi z Julią Roberts?

Alfred Hitchcock powiedział kiedyś „Film jest zły wtedy, jeśli ktokolwiek z publiczności chociaż na chwilę może odwrócić oczy od ekranu”. Dlatego tym bardziej trzeba wybrać coś, co spodoba się obojgu. Bo przecież, parafrazując, film jest dobry wtedy, kiedy obojgu się podoba. Takie wnioski kierują nas w stronę słowa-klucza: kompromis. Stosując zasadę kompromisu, można znaleźć coś i dla siebie, i dla niego.

wlustrze | jaki film obejrzeć z chłopakiem

Porady dla zorganizowanych

Można by tutaj od razu rzucać konkretnymi tytułami, ale na to przyjdzie czas. Teraz przyda się stworzenie jakiejś koncepcji na przyszłość!

Nie zawsze da się wcześniej zaplanować wieczór i pożyczyć, kupić czy znaleźć w internecie konkretny film. Czasem trzeba improwizować, dlatego dobrze jest, żeby pomysły na to, jaki film obejrzeć z facetem były w zasięgu ręki. I to dosłownie. Dobrze jest stworzyć własną listę filmów (umieszczoną np. w kalendarzu albo w smartfonie), które warto obejrzeć z chłopakiem, a kiedy plany się Wam pozmieniają lub spontanicznie zapragniecie spędzić wieczór przed ekranem z pudełkiem popcornu przed sobą, szybko się zdecydujecie na to, co obejrzeć. Dzięki temu można zaoszczędzić czas potrzebny na analizy i szukanie w sieci lub sklepie.

 

Jaki film obejrzeć z chłopakiem? – konkretne tytuły

Wybór konkretnego filmu do obejrzenia z facetem zależy też od nastroju, czyli tego, na co ma się największą ochotę.

Jeśli zdecydujecie się na obejrzenie horroru lub thrillera, pamiętajcie, że pojawi się dużo emocji. I może lepiej, że oglądacie wtedy we dwoje. Wysoko oceniane propozycje horrorów i thrillerówto np.:
– Dziewczyna z pociągu,
– Lśnienie,
– Dziecko Rosemary,
– Obcy – decydujące starcie,
– Dracula,
– Jeździec bez głowy,
– Obecność.

Filmem do obejrzenia z chłopakiem może być też jakiś melodramat. Tak od czasu do czasu, żeby się troszkę porozczulać przy ukochanym. Powiedzmy sobie szczerze, kobiety to uwielbiają i raz na jakiś czas mają prawo zaproponować coś dla siebie. Idealne rozwiązania to:
– Pamiętnik,
– kultowa Casablanca,
– Śniadanie u Tiffany’ego,
– Uprowadzenie Agaty,
– Dirty Dancing.

Komedie lubią chyba wszyscy. I tutaj trzeba zwrócić uwagę na topowe polskie komedie, które prawdopodobnie wpasowują się w gust każdego mężczyzny:
– Kiler i Kiler-ów 2-óch,
– Chłopaki nie płaczą,
– E=mc2 itd.

Ręczę, że kobiety też znajdą w nich powody do uśmiechu. Można też uderzyć w komedie zagraniczne jak Forrest Gump czy Nietykalni.

A jeśli oboje potrzebujecie treningu dla umysłu, to filmy psychologiczne sprawdzą się jak nic innego. Oto kilka propozycji:
– Wyspa tajemnic,
– Przerwana lekcja muzyki,
– Czarny łabędź,
– Ptasznik z Alcatraz,
– Drabina Jakubowa.

 

Jeśli poszukujecie pomysłów na to, co obejrzeć, aby miło spędzić kolejną randkę z facetem albo w spokoju uczcić rocznicę ślubu, to filmy są jedną z propozycji. Pamiętajcie, że nie raz i nie dwa będziecie je oglądać wspólnie. Jeśli zastanawiacie się, jaki film obejrzeć z chłopakiem, to sprawdzi się tutaj znakomicie złota zasada kompromisu, a dzięki temu oboje będziecie zadowoleni.

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

 1. 19 września 2018

  […] Zobacz również: Jaki film obejrzeć z chłopakiem? […]

 2. 16 listopada 2018

  […] Także w tym temacie. Nie będzie tu romansideł, komedii romantycznych i takich tam, bo filmy dla dwojga to także dramaty. I o nich mowa […]

 3. 15 grudnia 2018

  […] co chcecie. Noc jest długa, więc obejrzycie na pewno więcej niż jeden film. No chyba że zaśniecie. Warto wybrać takie tytuły, które jednemu i drugiemu przypadną do […]

 4. 15 maja 2020

  […] na tyle  szeroki, że trudno się zdecydować. Zamiast tracić czas na zastanawianie się, jaki film obejrzeć z chłopakiem albo jakiemu serialowi poświęcić następny tydzień, zerknij na nasze […]

 5. 4 czerwca 2020

  […] nie masz pomysłu na to, jaki film obejrzeć z chłopakiem albo mężem wieczorem, spójrz na podpowiedzi pochodzące prosto od Akademii Filmowej. Filmy […]

Dodaj komentarz

Skip to content