fbpx

Jak zdrowo się odżywiać – 5 blogów o zdrowym odżywianiu dzieci i dorosłych

Zdrowe odżywianie dzieci i dorosłych członków rodziny to bardzo popularny ostatnio temat. Pisze się i mówi o nim bardzo dużo, ale to nie wszystko. Sukces polega na tym, by wprowadzić je w życie. Przygotowaliśmy dziś dla Was zestawienie kilku ciekawych i często wybieranych przez kobiety stron, na których znajdują się porady dotyczące zdrowej diety oraz smaczne przepisy dla dzieci i całej rodziny, bo, jak mówią autorki jednej z nich, należy się przede wszystkim odżywiać, a nie tylko jeść.

Zdrowe odżywianie dzieci i całej rodziny

Zdrowe odżywianie dzieci od lat (i chyba tak już będzie zawsze) jest trudnym tematem. A może nie tyle trudnym, co intensywnie analizowanym. Dzieci nie chcą jeść niczego, co jest zielone ani czerwone, zapychają się słodyczami (a może to my je nimi zapychamy?), a jedyne napoje, które da się im serwować bez nerwów, to słodzone kubusie – byle cokolwiek wypiły. Okazuje się, że nie jest to prawda, a żywienie dzieci oraz całej rodziny może przynosić sporo radości i smakowitości. Udowadniają to po pierwsze autorki wielu blogów poświęconych temu tematowi, a po drugie setki mam i żon, które idą za ich podpowiedziami.

Jak zdrowo się odżywiać – TOP5 blogów

Z tymi i podobnymi mitami rozprawiają się autorzy popularnych blogów o tym, jak zdrowo się odżywiać i cieszyć jedzeniem! Wymieniam dla Was te najczęściej wybierane przez kobiety, a w większości także przez mnie. Zapraszam!

  1. alaantkoweblw.pl – numer jeden od lat, także na mojej liście; to strona tworzona przez dwie mamy: Joannę Anger i Annę Piszczek, które zafascynowały się metodą żywienia niemowląt BLW, a teraz same są znawczyniami tematu; na stronie znajdziecie porady dotyczące rozszerzania diety i zdrowego odżywiania dzieci oraz szczegółów metody BLW, ale to, co najbardziej nas interesuje, to oczywiście przepisy dla całej rodziny (np. na ekspresowe bułeczki, domowe zupy, zdrowe słodycze, zdrowe pieczywo itd.); jeśli zainteresujecie się przepisami tych pań, w Waszych domach na zawsze zagości mąka kukurydziana, mąka pełnoziarnista, amarantus, daktyle czy inne produkty, które do tej pory mogłyście znać tylko ze sklepowych półek; a jeśli blog to dla Was za mało, możecie też wyposażyć się w alaantkowe książki z przepisami.
  2. ladyochmistrzyni.pl – tę panią cenię przede wszystkim za serię tekstów o tym, co warto kupić w różnych sklepach – bez cukru, substancji konserwujących, po prostu z dobrym składem, Mistrzyni Mama robi naprawdę dobrą robotę w tym temacie, począwszy od słodyczy, na makaronach kończąc; na stronie nie brakuje oczywiście przepisów dla dzieci i całej rodziny, które utrzymane są w klimacie zdrowego odżywiania.
  3. szpinakrobibleee.pl – podobnie jak w pierwszym przypadku to skarbnica wiedzy na temat BLW i tego, jak zdrowo się odżywiać; gdy mama podejmuje się zdrowego odżywiania swojego dziecka, zwykle na przeszkodzie w pierwszej kolejności stoi cukier: pełno go w kakao, jogurtach, sokach, a i najbliżsi nie szczędzą pieniędzy na prezentowanie dziecku słodkich przekąsek – na tej stronie cukier i wszelkie tematy z nim związane omówione są dogłębnie; nie wspominając o wielu ciekawych przepisach dla całej rodziny.
  4. uwojtusianatalerzu.pl – tak jak powyższe przykłady blog traktuje o zdrowym żywieniu (a także rozszerzaniu diety niemowląt) i podaje mnóstwo ciekawych przepisów na posiłki dla całej rodziny; moje serce skradł przepis na cytrynowe ciasteczka maślane (niedługo skradnie też żołądek); znajdziesz tu przepisy wykorzystujące ciekawe składniki i nie zawsze typowe dla polskiej kuchni, np. makaron chow mein, awokado, figi.
  5. czytamyetykiety.pl – tu już nieco mniej o dzieciach, bo strona skupia się na analizie etykiet różnych produktów spożywczych, sprawdziłam – znajdziesz tam niemal wszystko, co Cię zainteresuje, a jeśli nie, zdjęcie produktu warto podesłać administratorom, a być może niedługo jego opis pojawi się na stronie; to nieoceniona pomoc przy codziennych zakupach i związanymi z tym trudnymi decyzjami – przecież w sklepie też można znaleźć dobre i zdrowe produkty, trzeba tylko umieć czytać… etykiety.

Niech Was nie zmylą dzieci na większości grafik na wymienionych stronach. Przepisy znajdujące się na nich są również przeznaczone dla dorosłych. Wystarczy się przekonać do innego stylu odżywiania, jaki one prezentują, a kwestia tęgo, jak zdrowo się odżywiać, na zawsze zostanie już w Waszej codzienności i będzie święcić triumfy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz