fbpx

Jak wyczyścić piekarnik bez chemii?

Jak wyczyścić piekarnik bez chemii?

Jak wyczyścić piekarnik – głowi się niejedna pani domu. Piekarnik to chyba jedno z najgorszych miejsc do sprzątania w całym domu, dlatego trzeba to dobrze zaplanować. Chemia stosowana do czyszczenia piekarnika to jedna z najgorszych chemii w naszych domach – składa się z najbardziej żrących substancji, które mają za zadanie porządnie wyczyścić uciążliwy brud i resztki jedzenia, a przy tym nie powalić nas zapachem, stąd mnóstwo środków perfumowanych. Jak wyczyścić piekarnik, nie uciekając się do chemii? To możliwe.

Jak wyczyścić piekarnik bez chemii?

Jak wyczyścić piekarnik bez używania chemicznych środków? To możliwe i trzeba sobie to uświadomić, aby z ochotą porzucić poprzednie środki czyszczące i zdecydować się na te bardziej przystępne dla naszego zdrowia.

Zatem jak wyczyścić piekarnik? Bardzo prosto. Będą do tego potrzebne tylko woda, ocet i soda oczyszczona, czyli niezawodzące w żadnej sytuacji środki, które znajdują się w każdym domu. Jak się do tego zabrać?

Sprawdź, czy masz w domu butelkę ze spryskiwaczem. Możesz wykorzystać taką butelkę po jakimś skończonym środku czyszczącym. Jeśli nie masz, zapamiętaj, żeby się w taką zaopatrzyć, a tymczasem skorzystaj na przykład ze zwykłej zakręconej butelki, zrobiwszy w zakrętce małe dziurki.

Po użyciu piekarnika, kiedy jest już wyłączony, ale jeszcze gorący, wlej do butelki wodę i spryskaj wnętrze piekarnika. Na dno wysyp sodę oczyszczoną – staraj się dostać w najbardziej zabrudzone miejsca. Następnie znowu spryskaj całość wodą i poczekaj, aż wyschnie.

Po tym czasie włóż do piekarnika garnek z dużą ilością wody (zadbaj, aby piekarnik był nagrzany). Po godzinie wyjmij garnek i wymyj go wodą. Dodatkowo spryskaj wnętrze wodą i octem, aby łatwiej było usunąć sodę.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content