fbpx

Jak wybrać biżuterię na prezent dla kobiety – krótki męski poradnik

U wielu mężczyzn – niezależnie od wieku i doświadczenia – decyzja o tym jaki prezent sprawić swojej kobiecie, wywołuje na twarz krople potu. Jeżeli również masz problem z wyborem odpowiedniego prezentu – zapoznaj się z tym krótkim poradnikiem. Mam nadzieję, że dzięki temu – ryzyko kupna nietrafionego prezentu, a w tym przypadku – biżuterii – mocno się obniży.
Przed tobą krótki męski poradnik dla spryciarzy – zapraszam.

Dopasowanie – spójność obowiązkowa

Zacznijmy od trzech składowych: CHARAKTER, STYL i TYP URODY.

Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego modelu – zastanów się nad tym, jak odnosi się on do charakteru, stylu i urody twojej kobiety. „No dobrze, ale skąd mam wiedzieć, jaki będzie odpowiedni”?

Na początku weźmy pod lupę charakter – jeżeli jeszcze nie wiesz, jaki charakter ma twoja wybranka – być może warto jeszcze poczekać z upominkami. Dobrze jest wiedzieć, kim jest osoba, którą chcesz obdarować.

Najprostszym sposobem na określenie stylu i typu urody jest… sprawdzenie tego, co osoba obdarowywana już nosi. Zawsze możesz rzucić okiem na jej zdjęcia. 😉
Zwróć uwagę na:
– rozmiar: nosi duże czy małe dodatki?
– kolor: zakłada stonowane czy jaskrawe, charakterystyczne dodatki?
– styl: zazwyczaj wybiera klasyczne czy nowoczesne kształty?

Jasne – nie kupuj jej tego, co już ma. Określ charakter dodatków i wybierz taki, który posiada określone przez Ciebie cechy.

Cena – ile kosztuje udany prezent?

Uwaga – to, co jest modne i drogie, nie zawsze będzie udanym prezentem. Z drugiej strony nie powinieneś pozwolić sobie na zakup (i wręczenie komuś) tandetnych, niskiej jakości dodatków. Nie szukaj prezentu w „lumpeksie”.

Rzuć okiem na oferty sklepów z biżuterią i określ budżet, jaki chcesz przeznaczyć na prezent.

Prezent od serca

W prosty sposób (a właściwie – dwa sposoby) możesz nadać prezentowi jeszcze bardziej osobisty charakter. Po pierwsze – wzór. Po drugie – „coś jeszcze”.

Wachlarz wzorów jest taki bogaty, że możesz porządnie „spersonalizować” prezent, a twoja kobieta jeszcze bardziej go doceni. Możesz wybrać na przykład wzór z jej ulubionym zwierzakiem, motywem religijnym czy klasycznym „serduchem”.

A może coś jeszcze? Dołącz do prezentu coś, co stworzysz własnymi rękami. Jeżeli prace manualne nie są twoją najmocniejszą stroną – wystarczy mała karteczka z krótkimi życzeniami. Doceni to, zakład?

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. 4 września 2018

    […] na prezent dla kobiety: zestaw filiżanek, zestaw lakierów do paznokci, książka, szkatułka na biżuterię lub sama biżuteria, świeca zapachowa, kosmetyki, pendrive, paleta cieni do powiek, pantofle, torebka, torba […]

  2. 15 grudnia 2018

    […] na biżuterię – elegancka, może nawet z grawerem, pozwoli uporządkować wszystkie kolczyki i pierścionki, jakie zalegają w szufladach. No i najważniejsze, że dzięki takiej szkatułce wszystko będzie […]

Dodaj komentarz

Skip to content