fbpx

Jak wybielić zęby?

Jak wybielić zęby?

Jak wybielić zęby? Wcale nie musisz wydawać pieniędzy na drogie pasty do zębów lub na środki apteczne. Wystarczy, że wykorzystasz to, co zwykle masz w domu.

Czy zauważyłaś, że na Twoich zębach pojawia się ciemny nalot? Próbowałaś już wielu past wybielających, ale żadna nie pomogła Ci uzyskać oczekiwanego stanu? Spróbuj kilka prostych sposobów na to, jak wybielić zęby w domu.

Jak wybielić żeby sodą oczyszczoną?

Soda oczyszczona to taki produkt, który każda z nas powinna mieć w swojej kuchni. Przyda się… na wszystko! Czyści, odświeża, odplamia. Istne cudo. Co ciekawe, możesz jej użyć także do wybielania zębów. Jak ją wykorzystać. Dodaj szczyptę sody oczyszczonej na szczoteczkę do zębów. Na to daj kilka kropli soku z cytryny i szczotkuj (nie używaj jednocześnie pasty). Taką metodą stosuj maksymalnie jeden raz w tygodniu. Zamiast sody oczyszczonej możesz użyć proszku do pieczenia.

Jak wybielić zęby węglem aktywnym?

Węgiel aktywny dostaniesz w aptece. Najlepiej wybierz ten w postaci proszku, abyś nie musiał dodatkowo otwierać lub zgniatać kapsułki. Niewielką ilość proszku wsyp do miseczki, dodaj łyżkę wody, nabierz na szczoteczkę i szczotkuj zęby.

Jak wybielić zęby kurkumą?

Kurkuma to przyprawa, która cechuje się działaniem antygrzybicznym i antybakteryjnym. Możesz użyć nieco tej przyprawy jako dodatku do pasty do zębów podczas ich szczotkowania. Stosuj ją nie częściej niż dwa razy w tygodniu.

Jeśli wymienione sposoby nie dają skutku, a Tobie bardzo zależy na wybieleniu zębów, zdecyduj się na zabieg w gabinecie stomatologicznym. Nie stosuj preparatów, które mogłyby uszkodzić szkliwo – wszystkie kroki skonsultuj ze stomatologiem. Pamiętaj też, że każda ingerencja w szkliwo może się skończyć jego zniszczeniem. Zanim podejmiesz działanie, zastanów się, co będzie najlepsze dla Ciebie.

Zobacz również:

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content