fbpx

Jak usunąć plamy z potu? Podpowiadamy

Jak usunąć plamy z potu? Podpowiadamy

Jak usunąć plamy z potu? To jedno z tych pytań, które dręczą panie domu. Oprócz standardowych rozwiązań sklepowych, można wykorzystać i te domowe.

Jak usunąć plamy z potu?

Pewnie zdarzyło Ci się zauważyć, że na białych bluzkach i koszulach często pojawiają się żółte plamy pod pachami. Są spowodowane wytwarzaniem potu, ale także używaniem antyperspirantów i dezodorantów. Na pewno zdążyłaś sama stwierdzić, że niełatwo je usunąć.

Próbowałaś już wszystkiego i nadal nie wiesz, co zrobić i jak usunąć plamy z potu? Dajesz za wygraną i po prostu przeznaczasz dobre ubrania na te „po domu” albo po prostu je wyrzucasz? Widocznie jednak nie spróbowałaś wszystkiego!

Jak usunąć plamy z potu? Domowe sposoby

Po użyciu wszystkich możliwych rodzajów odplamiaczy do ubrań nadal się zastanawiasz, jak usunąć plamy z potu? Wypróbuj domowe sposoby, a prawdopodobieństwo, że usuniesz zabrudzenie i uratujesz ubranie, będzie większe.

  1. Sok z cytryny – ma właściwości wybielające, dlatego bez przeszkód można spróbować wykorzystać go na plamy z potu pod pachami. Wyciśnij sok z cytryny, nanieś go na plamę, a potem połóż ubranie na słońcu, pozwalając sokowi wyschnąć. Po tym wszystkim możesz normalnie wyprać odzież w pralce. Po wypraniu zobaczysz efekt.
  2. Ocet – jest dobry na wszystko. Wykorzystuje się go w naprawdę wielu domowych sytuacjach awaryjnych. W przypadku ubrań sprawdzi się, kiedy plama jest świeża. Nanieś odrobine octu na plamę i zostaw do wyschnięcia na ok. 15 minut. Po tym czasie zapierz ubranie ręcznie, używając zwykłego proszku do prania. Powinnaś zobaczyć różnicę.
    Możesz również spróbować innego rozwiązania także z octem. Użyj pół szklanki octu, pół szklani octu i to wszystko rozpuść w dużej ilości wody. Następnie w takiej miksturze zanurz brudne ubrania. Pozostaw przez pół godziny, Potem normalnie zapierz lub wrzuć do pralki.
  3. Mikstura z sody oczyszczonej, wody utlenionej i wody w proporcjach 1:1:1. Tak przygotowaną mieszankę nanieś na plamę i pozostaw przez ok. 45 minut. Po tym czasie normalnie zapierz. Powinnaś zobaczyć wyraźną różnicę.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz