fbpx

Jak ubrać choinkę w tym roku?

Jak ubrać choinkę w tym roku?

Dekoracja choinki to jeden z najbardziej wyczekiwanych elementów okresu świątecznego. Ubieranie drzewka lubią i dzieci, i dorośli. Staramy się, by nasze drzewko było jak najpiękniejsza, by dopełniać atmosfery świątecznej.

Zazwyczaj wychodzimy z dwóch założeń: albo ubieramy ją tak samo co roku, albo co roku wymyślamy co innego. W zależności od tego, ile mamy czasu i jak bogata jest nasza wyobraźnia.

Poniżej kilka pomysłów na to, jak ubrać choinkę na święta, aby wyglądała pięknie i cieszyła oko. Jeśli szukasz nowych inspiracji, zerknij poniżej.

Jak ubrać choinkę – zasady podstawowe?

Jeśli chcesz udekorować żywe drzewko, musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach. Należy zacząć od tego, by choinka mogła „się oswoić” wewnątrz domu. Stała prawdopodobnie na zewnątrz, więc jest zmarznięta. Umieść ją zatem w stojaku lub doniczce, rozetnij siatkę i pozwól gałęziom odpowiednio się rozłożyć – niech zrobią to same, dopasowując się do temperatury pomieszczenia.

Jeśli nie wszystkie gałęzie układają się równo – spróbuj je obciążyć lub odciążyć. Jeśli są wygięte do góry, powieś na nich cięższe bombki i cukierki. Jeśli za bardzo opadają, powieś tam tylko lekkie bombki (np. te plastikowe, jeśli masz wybór).

Następny krok to powieszenie światełek. Jeśli zrobisz to na początku dekorowania, ich kable pozostaną ukryte.

Pamiętaj też, żeby mniejszych rozmiarów bombki powiesić na górze, a większe u dołu choinki. Dzięki temu zachowasz proporcje i choinka będzie się prezentować idealnie.

Jak ubrać choinkę tradycyjnie?

Tradycyjna dekoracja choinki zakłada, że wykorzystujemy różne kolory bombek i innych ozdób. W ten sposób powstaje wielobarwne drzewko. Wówczas wykorzystujemy zwykle kolorowe światełka choinkowe oraz bombki w różnych kolorach i kształtach. Najbardziej charakterystyczne łańcuchy choinkowe to te grube, puszyste i mieniące się w towarzystwie światełek. Bardzo popularne są również różnokolorowe koraliki – bardzo eleganckie i również świetnie współgrające ze światełkami.

Dekoracja choinki w nowoczesnym stylu

Bardzo nowoczesne jest dekorowanie choinki w jednym kolorze. Trzeba się nastawić wówczas, że ilość potrzebnych ozdób będzie nieco większa, zakładając, że co roku zmieniasz pomysł na kolor.

W takim przypadku same bombki mogą nie wystarczyć. Aby wzmocnić efekt, wybierz także kokardy w odpowiednim kolorze – mniejsze i większe. Prezentują się doskonale, ponieważ są jednym z charakterystycznych dekoracji wykorzystywanych w okresie świąt Bożego Narodzenia – można je zobaczyć na wieńcach wieszanych na drzwiach, stroikach czy jako dekorację pudełka prezentowego.

Jeśli wybierasz kolor czerwony, dodatkowo sprawdzą się gwiazdy betlejemskie. Jeśli kolor srebrny – zwisające sople lodu. Kolor niebieski możesz dodatkowo ubogacić aniołkami w błękitnych sukienkach. Wszystkie wspomniane dekoracje występują w zasadzie we wszystkich kolorach, zatem sprawdzą się także w innych niż zaproponowane wyżej konfiguracje.

Bardzo nowoczesne podejście zakłada także dekorowanie choinki z użyciem drewna. Drewniane dodatki w różnych kształtach, np. renifery, bałwanki, gwiazdki, mogą ocieplić wygląd choinki. Wtedy koniecznie należy postawić na jednobarwne światełka.

drewniane dekoracje

Jak ubrać choinkę? Ta kwestia chyba nigdy nie jest problemem – raczej wyzwaniem, na które czekamy każdego roku.


Zobacz również:

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content