fbpx

Jak się wyspać?

Jak się wyspać?

Jak się wyspać? Jest kilka sprytnych czynności, dzięki którym poprawisz komfort swojego snu i wreszcie zaczniesz się wysypiać. Sprawdź, o co chodzi.

Żeby się wyspać, musisz zadbać o kilka ważnych rzeczy. Wydaje Ci się, że wystarczy czysta, pachnąca pościel i zamykające się powieki? Może tak, ale nie na dłuższą metę. Powinnaś zadbać o przestrzeń do spania i kilka innych elementów, dzięki którym będziesz w stanie porządnie się wyspać. Poniżej kilka podpowiedzi dotyczących tego, jak się wyspać. Sprawdzą się w przypadku każdego: wyśpisz się Ty, Twój mąż, dzieci oraz starsi.

Jak się wyspać – bez urządzeń elektronicznych

Wielu naukowców wypowiada się na temat tego, że niebieskie światło źle wpływa nasze organizmy – zwłaszcza podczas snu. Dlatego przed ułożeniem się do snu potrzebne jest wyniesienie z sypialni wszelkich urządzeń elektronicznych, które emitują światło. Pomoże także wyłączenie ich – także z prądu. Są takie osoby, które nie potrafią zasnąć przy jakimkolwiek źródle światła, dlatego warto wszystko wyłączyć, wyjąć wtyczki z prądu lub wynieść urządzenia z pokoju.

Jest jeszcze jedna kwestia dotycząca urządzeń elektronicznych. Ważne, aby na chwilę przed snem nie korzystać zbyt długo ze smartfonów, tabletów, laptopów czy ekranów telewizora, aby nie narażać się na zbyt intensywne promieniowanie niebieskiego światła. Przed snem powinnyśmy się wyciszyć i odciąć od rzeczy, które wyzwalają w nas duże emocje. Inaczej trudno będzie zasnąć albo sen będzie przerywany przez koszmary.

Pewnie zastanawiasz się, jak sobie poradzić z ta zasadą, skoro codziennie nastawiasz budzik w telefonie. Otóż zamień go na prawdziwy budzik. Dawniej ludzie radzili sobie bez problemu.

Jak się wyspać – klimat w sypialni

Pamiętaj, że zanim wejdziesz do sypialni, aby umościć się do snu, powinnaś ją wywietrzyć. Nawet jeśli nie korzystasz z niej zbyt dużo w ciągu dnia, to warto wpuścić trochę świeżego powietrza. To ułatwi zasypianie.

Zwróć także uwagę na wilgotność powietrza. Zainwestuj w nawilżacz albo powieś na kaloryferze mokry ręcznik, aby poprawić komfort spania.

Warto też z samego rana pościelić łóżko. A jeśli rano śpieszysz się do pracy, zrób to po powrocie. Jeśli położysz się do uporządkowanego łóżka, poczujesz, że zaczynasz jakiś nowy punkt dnia.


Przeczytaj również:

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz