fbpx

Jak radzić sobie z prokrastynacją?

Jak radzić sobie z prokrastynacją?

Czym jest prokrastynacja?

Wiesz, co to jest prokrastynacja? Za tym trudnym słowem kryje się nic innego jak proste odwlekanie na później. Na pewno zdarzyło Ci się przynajmniej parę razy w życiu odłożyć coś na później z racji braku czasu lub zwykłego zmęczenia. Dla niektórych jednak odwlekanie na później to cos w rodzaju codzienności.

Naukowcy stwierdzili, że odwlekanie na później osłabia zdolności naszego mózgu. Przez takie ciągłe działania stajemy się ludźmi mniej szczęśliwymi i bardziej negatywnie nastawionymi do świata.

Jego przyczyną może być m.in. zmęczenie.

Sposoby na prokrastynację

Jak sobie poradzić z prokrastynacją? Jak nie odwlekać na później i załatwiać ważne sprawy od razu, zamiast odkładać je na półkę?

Przede wszystkim należy porządnie wypocząć. Jeśli dużo pracujesz, może przydadzą się jakieś wakacje? Odpoczynek to podstawa.

Po drugie przydadzą się ćwiczenia przynajmniej 20 minut dziennie. Dzięki nim wprowadzisz do swojego życia dobre nawyki i nabędziesz systematyczności.

Po trzecie spożywaj więcej produktów pełnoziarnistych, które poprawiają pracę mózgu.

I wreszcie coś nieco zaskakującego – bierz codziennie zimny prysznic przez ok. 3 minuty, dzięki czemu zwiększysz poziom energii.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz